Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Ulica Gęsia na Kapturze zostanie wyremontowana

piątek, 09 kwietnia 2021 14:28 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay/al-girshin
Monika Nowakowska

Rusza Radomski Program Drogowy - pierwszą z siedmiu ulic, jaka zostanie utwardzona będzie ulica Gęsia na Kapturze. Jej mieszkańcy od lat grzęzną w błocie i narzekają na doły i wertepy.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił pierwszy w tym roku przetarg w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Nowa asfaltowa nawierzchnia pojawi się na ul. Gęsiej. To odcinek o długości ok. 180 metrów.

- Powoli ruszamy z Radomskim Programem Drogowym. Niestety, na niektóre z tych inwestycji, które są zaplanowane w tym roku będziemy musieli poczekać. Tak będzie np. z ulicą Godowską. Tutaj planujemy przetarg na połowę tego roku. Pieniądze, które mamy przeznaczone na ten cel, to zaledwie 2 mln zł i dadzą nam możliwość utwardzenia siedmiu odcinków ulic – mówi rzecznik MZDiK Dawid Puton:

Roboty drogowe obejmą wzmocnienie podłoża drogi, rozłożenie kruszywa i ułożenia masy asfaltowej. Wykonawca będzie też zobowiązany do regulacji studni kanału sanitarnego, zasuw sieci wodociągowych i gazowych, wykonania zjazdów i poboczy.

Warto przypomnieć, że w ramach Radomskiego Programu Drogowego utwardzono już ok. 150 ulic gruntowych w mieście. - By dana ulica mogła iść do remontu, musi spełniać odpowiednie parametry - dodaje rzecznik:

W tym roku w planach jest jeszcze utwardzenie ulic: Starachowickiej 19-21B, Godowskiej, Mroza od ul. Legackiego do posesji nr 32, Prackiego, Torfowej i Stawowej. Z kolei na liście rezerwowej znajduje się ok. 60 ulic do utwardzenia.