Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

RADOM

Na radomskich ulicach znowu zakwitną kwiaty!

piątek, 09 kwietnia 2021 14:33 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Na wiosnę posadzone będą bratki, latem pojawi się surfina, begonia czy żeniszek. Jesienią będą królowały wrzosy i chryzantemy. Zakład Usług Komunalnych w Radomiu rozstrzygnął przetarg na tegoroczne ukwiecenie Radomia. 

W okresie wiosennym czyli do połowy czerwca nasze oczy będą cieszyły różnokolorowe bratki. Pojawią się w 145 gazonach oraz na 179m2 rabat gruntowych - zapowiada Marcin Gutkowski, rzecznik ZUK. W nasadzeniach letnich, czyli do końca września będziemy mogli podziwiać petunię kaskadową typu surfinia, begonię BIG oraz stale kwitnącą, pelargonię hybrydową, aksamitkę, żeniszek meksykański, cynię, smagliczkę, werbenę patagońską oraz szałwię ogrodową i kocimiętkę. Tymi kwiatami obsadzonych zostanie aż 191 gazonów i 277m2 rabat gruntowych. Jesienią – od 15 września do końca listopada królować będą: wrzosy, chryzantemy drobnokwiatowe oraz kapusty ozdobne (brassica). Pojawią się w gazonach (191 sztuk) oraz na rabatach (139m2) - mówi Marcin Gutkowski z ZUK. Ponadto w 708 donicach zawieszonych m. in. na słupach oświetleniowych zobaczymy różnokolorową pelargonię bluszczolistną.

 

W tym roku za upiększenie naszego miasta odpowiadać będzie firma EKO-FLORA Gospodarstwo Ogrodnicze Roberta Gębczyka z Rajca Szlacheckiego. To przedsiębiorstwo za cenę 220 tysięcy złotych wykona nasadzenia oraz będzie je serwisowało od 12 kwietnia do 30 listopada 2021 r.