Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maciej Apostoł              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jóźwików, Sarbice
Dziś jest: Piątek, 14 maja 2021

RADOM

Konrad Frysztak: Program Fabryka to porażka PiS

poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:06 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Poniedziałkowa konferecja posła Konrada Frysztaka dotyczyła Programu Fabryka. Jak poinformował poseł, od 2018 roku nie rozpoczęła się żadna inwestycja w pięciu miastach w Radomiu, Mielcu, Elblągu, Zamościu i Stalowej Woli.

Ministrestwo Rozwoju odpowiedziało na interpelację posła Konrada Frysztaka dotyczącą Programu Fabryka, który został ogłoszony w 2018 roku.

- Według mnie jest to program polityczny skalkulowany na ówczesne wybory samorządowe w 2018 roku. Od tego czasu minęło blisko trzy lata i od 2018 roku w pięciu miastach na terenie naszego kraju tj. Radom, Mielec, Zamość, Elbląg i Stalowa Wola powinny być budowane, a w Radomiu rewitalizowany obiekt w ramach Programu Fabryka - mówi poseł Konrad Frysztak.

Co dzieje się z tymi inwestycjami? Poseł Konrad Frysztak zacytował odpowiedź na interpelację odnośnie inwestycji w Radomiu i innych miastach.

Zdaniem posła Agencja Rozwoju Przemysłu ma wszelkie narzędzia do tego, by rozpocząć inwestycje w Radomiu.

- Był złożony wniosek o pozwolenie na budowę, które ma na celu rewitalizację tego obiektu. Jako wiceprezydent Radomia wielokrotnie spotykałem się z przedstawicielami agencji Rozwoju Przemysłu , aby zmodernizować i przebudować układ komunikacyjny na tym terenie. ARP ma wszelkie narzędzia do tego, żeby w Radomiu rozpocząć i symbolicznie pokazać Program Fabryka - dodaje poseł.

Przypomnijmy, że celem Programu Fabryka jest aktywizacja potencjałów miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze poprzez zapewnienie warunków rozwoju dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych.