Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

RADOM

Oddział chirurgii naczyń będzie wyremontowany

poniedziałek, 31 maj 2021 12:08 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik poinformował, że oddział chirurgii naczyń w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zostanie wyremontowany. Temat warunków w tym bloku pojawił się w czasie sesji rady miejskiej.

W czasie sesji rady miejskiej radny Dariusz Wójcik pytał o warunki na oddziale chirurgii naczyń w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Z jego informacji w tym bloku dochodzi do większej liczby zakażeń pooperacyjnych niż w innych.

Tych informacji nie potwierdziła Grażyna Penza, zastępca dyrektora ds. eksploatacyjnych.

- Przed chwilą rozmawiałam z naszym działem epidemiologii i nie potwierdzają tego. Nie ma różnicy między oddziałami. Rzeczywiście w szpitalu, ale nie tylko naszym, po tak długim okresie pozostawania pacjentów chorych w domach, zdarza się, że pacjenci przychodzą z takimi zakażeniami szpitalnymi. Nic złego się nie dzieje - mówi Grażyna Penza.

Wiceprezydent Jerzy Zawodnik dodaje, że oddział chirurgii naczyń będzie wkrótce wyremontowany.

- W tym momencie rozstrzygamy przetarg dotyczący przygotowania dokumentacji. Z tyłu naszej głowy jest, że ten oddział powinien być odnowiony i takie jest nasze założenie. Myślę, że w tym roku dokumentacja, a realizacja w przyszłym - mówi wiceprezydent.