Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

RADOM

Dla zdrowia radomianek

czwartek, 29 lutego 2024 13:10 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Fb RSS
Elżbieta Warchoł

Nowe pracownie specjalistyczne zostały uruchomione w ramach Poradni Ginekologiczno-Położniczej Konsultacyjnej w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

W ramach Poradni Ginekologiczno-Położniczej Konsultacyjnej uruchomione zostały nowe pracownie specjalistyczne: Pracownia chorób sromu, która zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem zmian z obszaru tego narządu, Pracownia leczenia niepłodności, Pracownia diagnostyki i leczenia schorzeń szyjki macicy, w ramach której wykonywana jest kolposkopia (badanie oceniające szyjkę macicy), pobierane są celowane wycinki i tzw. cytologia cienkowarstwowa. Pracownia onkologiczna dedykowana pacjentkom chorującym na raka jajnika, raka endometrium, szyjki macicy i sromu, Pracownia endokrynologii ginekologicznej, Pracownia uroginekologiczna, w ramach której wykonywane jest badanie urodynamiczne oraz kwalifikacja do leczenia pacjentki z zaburzeniami statyki narządu rodnego.

W strukturach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oprócz Poradni Ginekologiczno-Położniczej działa ją także Poradnia dziecięca i dziewczęca oraz Poradnia patologii noworodka.

Zapisy do pracowni i poradni w dni powszednie: stacjonarnie od godziny 7 do 14. 30 w Pawilonie Ginekologiczno-Położniczym oraz telefonicznie od godz. 7. 30 do 16. 30 pod numerami: 48 361 53 00 lub 48 361 52 15.