Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

RADOM

Politycy PiS krytycznie o sytuacji szpitala w Radomiu

poniedziałek, 17 czerwca 2024 11:43 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Nie mamy możliwości rozmawiać na temat przyszłości radomskiego szpitala – mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj miało odbyć się posiedzenie Rady Społecznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Zamiast tego, członkowie komisji zostali poproszeni o wyrażenie opinii za pomocą poczty elektronicznej.

- Dzisiaj mieliśmy zdecydować, czy akceptujemy działania kierownictwa placówki i czy zgadzamy się ze stratą szpitala za rok 2023, która wyniosła aż 32 mln złotych – mówił senator Wojciech Skurkiewicz:

Z kolei poseł Anna Kwiecień dodała, że posiedzenia rady społecznej radomskiej lecznicy do czasu pandemii odbywały się stacjonarnie. - Nie mamy już pandemii, więc jest czas, aby przywrócić posiedzenia stacjonarne. Oczekujemy dyskusji i zadawania pytań, również przy udziale pracowników szpitala – przekonywała poseł Kwiecień:

Inaczej sprawę widzi dyrekcja radomskiego szpitala. Jerzy Zawodnik, wicedyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego:

Jak już informowaliśmy, sytuacja finansowa Radomskiego Szpitala Specjalistycznego jest gorsza niż rok temu. Placówka do końca września musi przygotować nowy program naprawczy.