Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

RADOM

Pracownicy szpitala na Józefowie otrzymali dyplomy uznania

czwartek, 10 czerwca 2021 16:59 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

76 osób z personelu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego otrzymało dyplomy uznania za wyjątkowe zaangażowanie w walkę z pandemią koronawirusa.

W czwartek, 10 czerwca, w auli Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego wraz z Zarządem MSS wręczyli dyplomy uznania. Otrzymali je m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni czy fizjoterapeuci, którzy w czasie wybuchu epidemii wirusa SARS-CoV-2 nie odeszli od łóżek pacjentów.

- Ci, których chcemy dzisiaj wyróżnić w zdziesiątkowanym składzie, a czasami pojedynczo byli z chorymi - mówi Tomasz Skura, prezes zarządu MSS w Radomiu.

- Chcemy w bardzo symboliczny sposób wyrazić nasze podziękowania dla pracowników - dodał Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

To był trudny czas dla wszystkich pracowników służby zdrowia.

- Na początku był lęk, ponieważ to była nowa choroba. Nie wiedzieliśmy, jak ją leczyć. Wiedzieliśmy tylko, że była bardzo zaraźliwa, ale dotrwaliśmy do końca - Sylwester Rdzanek, ratownik medyczny.