Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

RADOM

Województwo Staropolskie, czyli przyłączenie Radomia do Kielc?

czwartek, 01 lipca 2021 13:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Status miasta wojewódzkiego dla Radomia to jest być albo nie być - uważają sympatycy związani z grupą "Radom - miasto wojewódzkie". Domagają się od rządu podjęcia działań, których celem będzie utworzenie średniej wielkości województwa staropolskiego, czyli przyłączenie Radomia do Kielc.

Radom szczepienia

- Status miasta wojewódzkiego dla Radomia to jest być albo nie być, dlatego nie możemy odpuścić tego tematu. Ostatnie 20 lat pokazały, że nasze miasto jest wciąż degradowane. Będąc blisko Warszawy i będąc w najbogatszym województwie w Europie, władze nie były w stanie zaproponować żadnego rozsądnego modelu rozwoju dla naszego miasta, mając środki i kadry - komentuje dr Łukasz Zaborowski, ekspert w dziedzinie transportu i rozwoju regionalnego oraz prezes Radomskiego Towarzystwa Naukowego:

Przypomnijmy, "Dziennik Gazeta Prawna" poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość wycofuje się z podziału województwa mazowieckiego w tej kadencji. Pierwszym powodem jest uruchomienie nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, drugim podział wewnętrzny w partii rządzącej. Chodzi tutaj o lokalizację tak zwanej stolicy województwa, a o to miano konkurują trzy miasta - Radom, Płock i Siedlce. Nikt z posłów PiS z radomskiego i kieleckiego nie chciał komentować sprawy.