Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

RADOM

Spotkanie dla mieszkańców w sprawie programu Czyste Powietrze

wtorek, 28 września 2021 09:17 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Urząd Miejski zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone programowi "Czyste Powietrze”. Spotkanie odbędzie się w środę, 29 września 2021r., w godz. 14:00-15:00, w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Moniuszki 9. Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona - zgodnie z przepisami sanitarnymi COVID-19.

Radom szczepienia

W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z założeniami programu i rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również uzyskać informacje na temat sposobu składania wniosków o dofinansowanie oraz zasad realizacji i rozliczania inwestycji - informuje Urząd Miejski w Radomiu.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza, zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków.

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie do przedsięwzięć realizowanych w domach jednorodzinnych wolnostojących, budynkach znajdujących się w zabudowie szeregowej, bliźniaczej lub grupowej. Możliwe jest uzyskanie dofinansowania m.in. do wymiany pieca na zgodny z obecnymi normami energetycznymi, termomodernizacji zewnętrznej i wewnętrznej, wymiany stolarki okiennej, stolarki drzwiowej, instalacji centralnego ogrzewania, czy montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej.