Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

Wydarzenia

Jak przygotować się na jesienne podróże rowerem?

wtorek, 28 września 2021 11:15 / Autor: Magdalena Król
fot. Yodyodyo/pixabay.com
Magdalena Król

Jesień to dobra pora, aby kontynuować rowerowe wyprawy. W ciągu dnia temperatury nie są tak wysokie jak latem, ale nadal można złapać ciepłe promienie słońca. Warto pamiętać, że ta pora roku jest przewrotna i należy się przygotować do jesiennych rowerowych podróży.

Koniec lata nie oznacza schowania roweru do piwnicy i pożegnania się z nim na najbliższe miesiące. Wystarczy odpowiednio się przygotować. Jesienią temperatury są coraz niższe. Poranki i wieczory potrafią być chłodne. Jak mówi Sebastian Pawłowski z Bractwa Rowerowego warto ubierać się na cebulkę, a gdy temperatura chłodniej warto założyć czapkę oraz rękawiczki:

Do jesiennych podroży trzeba przygotować również rower. Jesienią należy zwrócić uwagę również na oświetlenie rowerowe. Dobrym pomysłem będzie zamontowanie błotników, które pozwolą uniknąć konsekwencji przypadkowego wjechania w kałużę wyjaśnia Sebastian Pawłowski:

A dlaczego warto jeździć rowerem?:

Jesienne podróże na rowerze mogą sprawić przyjemność każdemu. Wystarczy odpowiednio się przygotować i ruszać w drogę.