Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

RADOM

Linia nr 21 nie zatrzyma się na przystanku Wojska Polskiego/Kozienicka

wtorek, 19 października 2021 15:47 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Autobus linii nr 21 nie będzie zatrzymywał się na przystanku Wojska Polskiego/Kozienicka w kierunku ronda. Wyjazd z niego byłby niezgodny z przepisami ruchu drogowego.

O sprawie informowaliśmy w poniedziałek. Kierowca autobusu linii nr 21 wyjeżdżając z zatoczki przystanku Wojska Polskiego/Kozienicka musiałby zmienić pas na linii ciągłej, za co grozi mandat w wysokości 100 złotych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji podjął decyzję, że linia nr 21 nie będzie zatrzymywała się na tym przystanku.

- Przystanek Wojska Polskiego/Kozienicka w kierunku ronda nie będzie obowiązywał na trasie linii nr 21. W trakcie przebudowy al. Wojska Polskiego i ronda Popiełuszki nowa zatoka powstała na wysokości stacji paliw. To było jedyne miejsce, gdzie ona mogła zostać zlokalizowana. Przystanek Wojska Polskiego/Kozienicka, zgodnie z uchwałą rady miejskiej, pozostanie udostępniony dla przewoźników prywatnych, którzy mogą realizować kursy w kierunku Kozienic lub Zwolenia - mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Najbliższy przystanek dla autobusów komunikacji miejskiej linii 21 jadących w kierunku pętli Wólka Klwatecka lub Wincentowa to Kozienicka / Żółkiewskiego 03 (w stronę ulicy Struga).