Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Jan Nepomucen, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Sobota, 21 maja 2022

RADOM

Hala na 5 tysięcy osób, a miejsc parkingowych... 50...

wtorek, 30 listopada 2021 12:09 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Mieszkańcy okolicznych bloków i domów mogą być zaniepokojeni. Wkrótce ma zostać dopuszczona do użytkowania hala Radomskiego Centrum Sportu, a miejsc parkingowych jest obecnie... 50.

Temat był poruszony na sesji rady miejskiej. W punkcie dotyczącym budowy Radomskiego Centrum Sportu padły pytania o liczbę miejsc parkingowych przy kompleksie. Okazuje się, że jest ich tylko 50.

- Na terenie Radomskiego Centrum Sportu zaplanowanych jest około 50 miejsc parkingowych. Czekamy na decyzję sądu w tematach działek spornych przy ul. Zbrowskiego. Jeśli rozstrzygnięcie w sądzie będzie dla nas pozytywne, to będziemy organizować większą liczbę miejsc parkingowych. Na dzień dzisiejszy przy RCS-ie jest około 50 miejsc parkingowych - odpowiedział Robert Dębicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce odbędą się pierwsze wydarzenia w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu. Obiekt czeka na odbiór Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budownictwa. Hala ma pomieścić 5 tysięcy osób.