Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Bernard z Clairvaux
Dziś jest: Sobota, 20 sierpnia 2022

RADOM

Pobiegną Dumne Warchoły - będą utrudnienia w ruchu

piątek, 24 czerwca 2022 11:03 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MKaczor/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z organizacją biegu Mila Radości – Dumne Warchoły, w sobotę, 25 czerwca w godzinach około 10 – 11.30 zostanie zamknięty odcinek ulicy Narutowicza. Wprowadzone będą objazdy dla autobusów linii 2, 5 i 23.

Podczas zamknięcia ulicy Narutowicza pomiędzy ulicami Kościuszki a Sedlaka autobusy komunikacji miejskiej linii 2, 5 i 23 będą kursowały następującymi trasami objazdowymi (obowiązującymi w obydwu kierunkach): linia 2 - Kościuszki, Narutowicza, Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Narutowicza; linia 5 - Mickiewicza, Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Narutowicza; linia 23 - plac Dworcowy (powrót: Poniatowskiego), Traugutta, Tochtermana, Podwalna, Narutowicza.

Nieczynne będą przystanki Narutowicza / Kościuszki 01 i 02 (w obu kierunkach) oraz Narutowicza / Podwalna 03 i 04 (w obu kierunkach). Na objazdach będą obowiązywały przystanki Traugutta / Piłsudskiego 03 i 06 (w obu kierunkach).

Z powodu objazdów autobusy wyżej wymienionych linii mogą w tym okresie jeździć z opóźnieniami.

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi kolejnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie danego autobusu na stałą trasę). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym powyższymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych.

Dla innych pojazdów sugerowane objazdy będą przebiegały ulicami Limanowskiego, Mariacką, Młodzianowską i 1905 Roku (w obydwu kierunkach) lub ewentualnie tymi samymi trasami, które obowiązują dla autobusów linii miejskich.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie miejsca imprezy oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania dróg bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez organizatorów.