Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

RADOM

PCK dla Ukrainy!

czwartek, 04 sierpnia 2022 13:49 / Autor: Klaudia Bzducha
Fot. Klaudia Bzducha/Radio Plus Radom
Klaudia Bzducha

Polski Czerwony Krzyż i Ruch Czerwonego Półksiężyca przy współpracy z Prezydentem Miasta Radomia rozpoczęli kolejny program pomocowy dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki środkom finansowym rodziny otrzymają bony, które umożliwią im zakup niezbędnych produktów.

Program przeznaczony jest dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie, które zostały zmuszone do opuszczenia swojego kraju - informuje Jerzy Krzysztof Kaczkowski, wiceprezes Oddziału Rejonowego w Radomiu.

Celem programu jest wsparcie potrzebujących rodzin, które przybyły do Polski po 24 lutego 2022 r. Rodzina, która zakwalifikuje się do programu otrzyma bon o wartości 720 zł na głowę rodziny i 630 zł na pozostałych członków. Bony będą do odbioru we wszystkich placówkach Poczty Polskiej w Radomiu. Zapomogę można otrzymać tylko raz - dodaje wiceprezes.

Bony będą przyznawane osobom, które spełnią następujące warunki - Musi być to osoba, która przyjechała do Polski po rozpoczęciu wojny na Ukrainie, ale nie tylko - zaznacza Jerzy Krzysztof Kaczkowski.

Radomski oddział PCK uzyskał do wykorzystania 100 bonów. Więcej informacji na temat wsparcia dla uchodźców można przeczytać na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK.