Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

RADOM

15 lat Gospody Jaskółeczka

czwartek, 13 października 2022 18:08 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Cudowny smak potraw robionych z sercem - to motto, które od 15 lat towarzyszy Gospodzie Jaskółeczka w Radomiu. Gospoda Jaskółeczka to pierwsze przedsiębiorstwo społeczne, które 15 lat temu powstało w Radomiu. Serwuje domowe posiłki na każdą kieszeń. Zatrudnia obecnie 22 osoby, w tym 18 to osoby z różną niepełnosprawnością. W czwartek, 13 października Gospoda Jaskółeczka świętowała swój jubileusz. 

Gospoda Jaskółeczka powstała z potrzeby życia. Jest miejscem, które serwuje domowe, smaczne i zdrowe posiłki. Słynne w całym Radomiu są pierogi, które powstają przy ul. Królowej Jadwigi 15 na os. Michałów. Jubileusz 15 lecia istnienia pracownicy gospody świętowali w gronie przyjaciół i zaprzyjaźnionych instytucji oraz stowarzyszeń. Gospodynią jubileuszu była prezes Stowarzyszenia Wzajemna Pomoc i zarazem prezes Gospody Jaskółeczka Jolanta Gierduszewska, która założyła przedsiębiorstwo. Jubileusz był okazją do składania gratulacji. Specjalny list przesłał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, list od marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika odczytała Agnieszka Stolarczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego:  

 Na uroczystość przybyła posłanka Ziemi Radomskiej Joanna Kluzik - Rostkowska:

Życzenia składał i pamiątkowy grawer przekazał wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik:

Ryszard Szwarc odczytał list z gratulacjami od Aleksandra Kornatowskiego, dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej:

Historię powstania i przemiany dokonujące się w przedsiębiorstwie społecznym Gospoda Jaskółeczka przedstawiła prezes Jolanta Gierduszewska:

Były dyplomy gratulacyjne dla wszystkich 22 pracowników Gospody Jaskółeczka oraz podziękowania od pracowników dla prezes Jolanty Gierduszewskiej. Życzenia i wyjątkowy prezent w postaci ... garnka przywiozła Beata Domaszewicz z Hotelu pod Dębem w Szydłowcu: 

W drugiej części wygłoszony został referat na temat żywienia zgodnego z grupą krwi. Głos zabrał Marek Szczepanik. Mówił między innymi:

O pracy w gospodzie mówiła Magda Kupidura:

Anna Kot podzieliła się z zebranymi refleksją dotyczącą córki, która pracuje w gospodzie:

Głos zabrała kierownik Gospody Jaskółeczka Patrycja Majer:

Od wielu lat pracę Gospody Jaskółeczka obserwuje Andrzej Idziak z Wydziału Ekonomii Społecznej MCPS w Warszawie:

Aldona Metlerska z Fundacji Rozwój Aktywność Społeczność w Radomiu współpracuje z gospodą:

Pani Urszula pracuje w Gospodzie Jaskółeczka od samego początku jej istnienia:

Uroczystość zakończyła degustacja potraw przygotowanych przez pracowników Gospody Jaskółeczka. Jak smakowało?:

Jubileuszowi towarzyszy wystawa fotograficzna pt: 15 lat - Jubileusz Gospody Jaskółeczka, którą można oglądać na wewnętrznym ogrodzeniu przed wejściem do budynku gospody przy ul. Królowej Jadwigi 15. Patronem wydarzenia było Radio Plus Radom.