Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

RADOM

Krwiodawcy w radomskiej policji

wtorek, 20 grudnia 2022 12:16 / Autor: Klaudia Bzducha
fot. Klaudia Bzducha/Radio Plus Radom
Klaudia Bzducha

Podzielili się tym, co najcenniejsze. Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyła się akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem "Nasza Krew - Nasza Ojczyzna". Bank krwi wzbogacił się dzisiaj o prawie 10 litrów.

- Zbiórkę oddawania krwi organizujemy już od 18 lat, w ciągu roku takich akcji jest pięć lub sześć. To hasło "pomagamy i chronimy", rzeczywiście jest realizowane - mówi Rafał Jeżak z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu:

- Akcję organizujemy sześć razy w roku, w celu pomocy osobom potrzebującym - jesteśmy po to, żeby pomagać i to chcemy akcentować - mówi Robert Król, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu:

Jak dodaje Robert Lis, przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ Funkcjonariuszy przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej, akcja "Nasza Krew-Nasza Ojczyzna" została zainicjowana przez Straż Graniczną, w którą chętnie włączają się radomscy policjanci.

Wśród oddających krew byli funkcjonariusze radomskiej policji, którzy już kolejny rok włączają się w tę akcję:

W tegorocznej akcji udział wzięła również drużyna siatkarska Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom.

Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Sekretarz Stanu - Szef Krajowej Administracji Skarbowej.