Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

RADOM

Z Radomia w świat. Ukazał się kwartalnik naukowy Scientiae Radices

czwartek, 02 marca 2023 18:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Radomskie Towarzystwo Naukowe zaczęło wydawać pismo naukowe o zasięgu międzynarodowym pt: Scientiae Radices.

Scientiae Radices ( korzenie wiedzy) jest to kwartalnik o tematyce interdyscyplinarnej w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i inżynieryjno-technicznych. Pismo ukazało się dzięki zaangażowaniu wielu osób. Pierwszy numer ukazał się w grudniu 2022 roku. Kwartalnik będzie się ukazywał w jęz. angielskim. Dr Łukasz Zaborowski, prezes RTN:

Pismo jest dziełem wielu osób w kraju i zagranicą. Ma być liczącym się na świecie pismem naukowym. Dr hab. Radomir Jasiński, redaktor naczelny pisma, wiceprezes RTN, prof. Politechniki Krakowskiej:

Ten projekt może się wpisywać w promowanie miasta i radomskiej tradycji. Wiele osób już zaangażowało się w wydawanie tego pisma. Wiele może się przyłączyć-podkreśla Jakub Kluziński, członek kolegium redakcyjnego:

Pierwszy numer czasopisma jest dedykowany Stefanowi Witkowskiemu, pierwszemu prezesowi Radomskiego Towarzystwa Naukowego. Co oznacza tytuł czasopisma: Scientiae Radices-wyjaśnia dr Łukasz Zaborowski:

Profil czasopisma obejmuje nauki matematyczno-przyrodnicze i inżynieryjno-techniczne. To czasopismo naukowe, które ma dotrzeć do ośrodków naukowych na całym świecie-mówi prof. Radomir Jasiński, redaktor naczelny:

Teksty zawarte w kwartalniku naukowym Scientiae Radices są także dostępne na stronie www.sci-rad.com