Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

RADOM

"Hubal" zaprosił na lekcję historii w technologii VR

piątek, 13 października 2023 11:05 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

W Zespole Szkół Zawodowych im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” odbyła się projekcja dwóch filmów historycznych z użyciem techniki wirtualnej rzeczywistości. To pierwsza szkoła w Radomiu i regionie radomskim, która przystąpiła do ministerialnego projektu: „Innowacyjna historia- nowoczesne technologie w służbie edukacji”.

W ramach projektu uczniowie obejrzeli dwa filmy historyczne: „Kartka z powstania” i „Wiktoria 1920” zrealizowanych w wirtualnej technologii. Obydwa dotyczyły przełomowych wydarzeń w historii Polski. Odpowiednia scenografia, nagłośnienie i gogle VR sprawiły, że oglądający w sposób bardzo realistyczny przeżyli, obejrzeli wybrane epizody z tamtych lat - mówi Michał Grabowski z Fundacji Arte et Marte:

Na inaugurację projektu w Radomiu "Hubal" zaprosił przedstawicieli z 12 radomskich i podradomskich szkół. Wszyscy doznali niezapomnianych wrażeń:

- Opowiedziana w taki wirtualny sposób historia z pewnością łatwiej trafia do obecnego pokolenia i stanowi efektywne narzędzie edukacyjne - mówi p.o. dyrektora szkoły Jolanta Basaj:

Reakcje uczniów, zarówno w trakcie pokazu, jak i ich relacje po projekcji, wskazują, że wynieśli oni z tego doświadczenia nie tylko niezwykłe wrażenie, ale także pogłębili swoją wiedzę historyczną oraz poznali nowoczesne narzędzia edukacyjne rozbudzające w nich ciekawość i pasję do nauki - dodaje dyrektor.

W pierwszej edycji projektu udział wzięło 24 tys. uczniów i 2 tys. nauczycieli z całej Polski.