Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

RADOM

Dwaj mężczyźni zatrzymani z narkotykami

wtorek, 21 listopada 2023 13:11 / Autor: Monika Nowakowska
foto: KMP/Radom
Monika Nowakowska

Radomscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, u których ujawnili narkotyki. 27- i 41-latek usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, a za przestępstwo to grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak wyjaśnia Justyna Leśkiewicz z KMP w Radomiu, w jej strukturach działa w ramach wydziału patrolowo-interwencyjnego tzw. grupa realizacyjna. - Funkcjonariusze pełniący w niej służbę stanowią wsparcie dla codziennej służby. Kierowani są do interwencji, w realizacji których niezbędne jest posiadanie specjalistycznego przeszkolenia i wyposażenia. Zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, często na gorącym uczynku - podkreśla Jaśkiewicz.

W ostatnich dniach policjanci z tej grupy zatrzymali dwóch mieszkańców Radomia za posiadanie narkotyków. - Na ulicy Wolanowskiej zatrzymali audi, którym kierował 27-latek. Policjanci zabezpieczyli przy nim marihuanę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie przedstawiono mu zarzut posiadania środków odurzających. W związku z podejrzeniem, że kierował on pod ich wpływem, pobrano krew do badań. Trwają kolejne czynności w tej sprawie - relacjonuje Justyna Jaśkiewicz.

Z kolei na ulicy Curie-Skłodowskiej w Radomiu policjanci zatrzymali 41-latka, który posiadał substancje zabronione. Zabezpieczyli przy nim srebrne zawiniątko z zawartością mefedronu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Odpowie za posiadanie środków odurzających.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, a gdy zarzut dotyczy znacznej ilości narkotyków wówczas grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

A. Kosztowniak pod info