Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria Katarzyna Drexel, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 03 marca 2024

RADOM

Dariusz Wójcik zastąpił Kingę Bogusz na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej

piątek, 09 lutego 2024 16:17 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Kinga Bogusz została odwołana ze stanowiska przewodniczącej Rady Miejskiej w Radomiu. Nowym przewodniczącym został wybrany Dariusz Wójcik.

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Radomiu, która odbyła się 9 lutego 2024 roku w głosowaniu tajnym wzięło udział 28 radnych. 15 radnych zagłosowało za odwołaniem Kingi Bogusz, 12 radnych było przeciw, 1 radny wstrzymał się od głosu. Na Dariusza Wójcika zgłoszonego przez Klub Radnych PiS zagłosowało 15 radnych, przeciwko było 13 radnych. Nikt się nie wstrzymał od głosu. W głosowaniu wzięło udział 28 radnych. 

Nadzyczajna sesja Rady Miejskiej w Radomiu w sprawie odwołania przewodniczącej Rady Miejskiej w Radomiu została zwołana na wniosek radnych PiS, po tym jak 1 lutego 2024 roku przewodnicząca Kinga Bogusz poinformowała, że występuje z Klubu Radnych PiS oraz z członkostwa  PiS jak również, że w nadchodzących wyborach samorządowych o mandat radnej będzie się ubiegała z ramienia Bezpartyjnych Radomian. 

Łukasz Podlewski, przewodniczący Klubu Radnych PiS, przedstawiciel wnioskodawców:

 Przewodnicząca Klubu Radnych KO Wioletta Kotkowska:

Pytania podczas sesji zadawali radni: Wioletta Kotkowska, Piotr Szprendałowicz, Dawid Ruszczyk, Magdalena Lasota, Wiesław Wędzonka, Kazimierz Woźniak:

Odpowiadał Łukasz Podlewski przewodniczący Klubu Radnych PiS:

Głos zabrała także przewodnicząca Rady Miejskiej Kinga Bogusz:

Robert Utkowski został wybrany przewodniczącym komisji ds. głosowania w sprawie odwołania przewodniczącej Rady Miejskiej Kingi Bogusz. Głosowanie odbyło się anonimowo przez wrzucenie głosów do urny. W głosowaniu tajnym wzięło udział 28 radnych. 15 radnych zagłosowało za odwołaniem Kingi Bogusz, 12 radnych było przeciw, 1 radny wstrzymał się od głosu. Protokół odczytał radny Robert Utkowski przewodniczący komisji:

 Po głosowaniu głos zabrała Kinga Bogusz:

Za dotychczasową współpracę Kindze Bogusz dziękowała Wioletta Kotkowska przewodnicząca Klubu Radnych KO:

Przewodniczący Klubu Radnych PiS Łukasz Podlewski zgłosił jako kandydata na stanowisko nowego przewodniczącego Rady Miejskiej Dariusza Wójcika:

Klub Radnych KO nie zgłosił swojego kandydata. Przewodnicząca klubu Wioletta Kotkowska:

W wyniku tajnego głosowania radni wybrali nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu. Na Dariusza Wójcika zgłoszonego przez Klub Radnych PiS zagłosowało 15 radnych, przeciwko było 13 radnych. Nikt się nie wstrzymał od głosu. W głosowaniu wzięło udział 28 radnych. Radny Robert Utkowski przewodniczący komisji skutacyjnej:

Wyboru gratulowała przewodnicząca Klubu Radnych KO Wioletta Kotkowska:

Za wybór dziękował nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik. Zaprosił też do współpracy przedstawicieli innych klubów. Zapowiedział też powrót do sali obrad uroczystego herbu Radomia z labrami. Moim głównym celem jest współpraca - zapowiedział nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik:

Dariusz Wójcik został wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomiu po raz czwarty.