Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

RADOM

14 lutego - odcinek ul. Niedziałkowskiego będzie zamknięty

poniedziałek, 12 lutego 2024 14:42 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MZDiK Radom
Elżbieta Warchoł

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z uroczystościami przy ulicy Niedziałkowskiego, w środę, 14 lutego 2024 roku w godzinach około 10:00-16:00 zostaną zamknięte dla ruchu odcinki ulic obok Urzędu Miejskiego. Objazdami pojadą także autobusy linii 19.

Z powodu uroczystości w rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową zostaną wyłączone z ruchu kołowego odcinki ulic Niedziałkowskiego (od Żeromskiego do Curie-Skłodowskiej, obok budynku Urzędu Miejskiego) i Żeromskiego (od Słowackiego do Niedziałkowskiego, obok budynku klubu Łaźnia).

Autobusy miejskie linii 19 będą w godzinach 10:00-16:00 kursowały następującymi objazdami: w kierunku pętli Obozisko - ulicami Sienkiewicza, 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Niedziałkowskiego i Kilińskiego; w kierunku pętli Malenice - ulicami Kilińskiego, Niedziałkowskiego, Curie-Skłodowskiej, 25 Czerwca i Sienkiewicza.

Nieczynne będą przystanki: Słowackiego / Żeromskiego 01 (w kierunku ulicy Żeromskiego) oraz Żeromskiego / Słowackiego 02 (w kierunku ulicy 25 Czerwca). Na trasie objazdu w kierunku pętli Obozisko będą obowiązywały wszystkie stałe przystanki przy ulicach 25 Czerwca oraz Kelles-Krauza. Na trasie objazdu w kierunku pętli Malenice nie będzie natomiast żadnych dodatkowych przystanków.

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę linii). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych. Podczas objazdu mogą występować kilkuminutowe opóźnienia kursów w kierunku Oboziska.

Sugerowane objazdy zamkniętych odcinków ulic w tym rejonie dla pozostałych pojazdów będą przebiegały takimi samymi trasami, jak dla autobusów linii 19.

Okres obowiązywania wszystkich powyższych zmian może zostać skrócony w przypadku późniejszego zamknięcia lub wcześniejszego otwarcia podanych ulic.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie miejsca uroczystości i o stosowanie się do zmienionego oznakowania lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem.

Organizatorem uroczystości rocznicowych przed pomnikiem przy ulicy Niedziałkowskiego jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, okręg w Radomiu.

Źródło: MZDiK