Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

RADOM

Kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn w sprawie bójki z użyciem niebezpiecznego przedmiotu

sobota, 02 marca 2024 17:25 / Autor: Milena Brzyska
Foto: Policja Mazowiecka
Milena Brzyska

Praca radomskich policjantów doprowadziła do wyjaśnienia okoliczności uszkodzenia ciała młodego mieszkańca Radomia i zatrzymania 3 mężczyzn. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 2 zatrzymanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

W ostatnich dniach radomscy policjanci otrzymali informację o postrzelonym w oko mężczyźnie. Wyjaśnianiem sprawy zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu informuje, że  działania policjantów i wnikliwa weryfikacja każdej informacji pozwoliła ustalić m.in. faktyczne miejsce zdarzenia oraz jego przebieg. Z policyjnych ustaleń wynika, że na terenie miasta spotkało się 4 mężczyzn. Doszło między nimi do awantury, a w konsekwencji młody mieszkaniec Radomia został postrzelony w oko. Jeden ze sprawców miał też maczetę i miotacz gazu. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a sprawcy uciekli.

Kilka dni po zdarzeniu policjanci zatrzymali do tej sprawy 2 mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Obaj byli kompletnie zaskoczeni zatrzymaniem. Trafili do policyjnej celi, a następnie doprowadzeni do prokuratury. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Młodszy z mężczyzn odpowie również za ciężki uszczerbek na zdrowiu. Na wniosek prokuratora wobec 19-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Natomiast wobec 20-latka zastosowano policyjny dozór.

Na tym sprawa się nie zakończyła ponieważ policjanci cały czas ustalali miejsce pobytu trzeciego ze sprawców, który się ukrywał. Jednak nie trwało to długo i 23-latek również trafił w ręce kryminalnych. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Śledczy wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące również spędzi w areszcie. 

Zgodnie z kodeksem karnym za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 20 lat.

https://mazowiecka.policja.gov.pl/