RADOM

Żołnierz 6MBOT mistrzem WOT w biegach przełajowych

poniedziałek, 18 marca 2024 15:27 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Jeden złoty i trzy brązowe medale zdobyli żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w weekend wzięli udział w Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w biegach przełajowych w Białowieży.

Reprezentacje z 18 Brygad wystartowały w ośmiu konkurencjach indywidualnych i trzech sztafetach. W szranki stanęło prawie 400 żołnierzy, w tym niemal 90 kobiet.

Wśród uczestników mistrzostw nie zabrakło również żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Reprezentację 6MBOT stanowili żołnierze reprezentujący wchodzące w skład brygady pododdziały: 61 Batalion Lekkiej Piechoty z Książenic, 62 Batalion Lekkiej Piechoty w Radomiu, 63 Batalion Lekkiej Piechoty w Nowym Mieście nad Pilicą, 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku oraz kompania dowodzenia.

Finalnie żołnierze 6MBOT stawali na podium aż cztery razy. W sobotę szeregowy Mateusz Kaczor zdobył złoto na 8000 m w kategorii mężczyzn do 35 lat. Natomiast st. szer. Arkadiusz Pajdosz wybiegał brąz na dystansie 3000 m w kategorii wiekowej 36-45 lat. W tej samej kategorii wiekowej, ale na dystansie 8000 m brąz wywalczył por. Piotr Wijata. Natomiast w niedzielę żołnierze 6MBOT ponownie stanęli na podium zdobywając trzecie miejsce drużynowo w sztafecie 4x2000 m.

Udział w Mistrzostwach WOT potraktowałem trochę jako trening. Pod koniec lutego wygrałem zawody w 6 Mazowieckiej Brygadzie OT i dzięki temu wywalczyłem przepustkę na mistrzostwa ogólnopolskie. Chociaż przede mną trudniejsze starty, to tak naprawdę udział w każdej tego typu imprezie biegowej to nowe doświadczenia i okazja do utrwalania wypracowanej do tej pory formy. Organizatorzy przygotowali ciekawą, wymagającą trasę. Prowadzące przez las ścieżki, podbiegi. A do tego wielu zawodników prezentujących naprawdę wysoki poziom. Dodatkowo fakt, że reprezentowaliśmy naszą jednostkę napawa nas jeszcze większą dumą z tego sukcesu - mówi szer. Kaczor, zdobywca pierwszego miejsca.

Gospodarzem mistrzostw była 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej.