Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jerzy, męczennik
Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2024

RADOM

Odbyły się obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

środa, 03 kwietnia 2024 18:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Przeszedł kolorowy marsz, były prezentacje artystyczne i stoiska sensoryczne, konkursy sportowe, nagrody i wiele atrakcji. Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu odbyły się 3 kwietnia 2024 roku w Radomiu.

16 instytucji, szkół i stowarzyszeń włączyło się w organizację obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, które odbyły się 3 kwietnia 2024 roku w Radomiu. Obchodom towarzyszyło hasło: Wspólnie dla autyzmu. Z roku na rok organizatorów jest coraz więcej. Coraz więcej jest też atrakcji dla uczestników. Najpierw ulicami Radomia od fontann przy ul. Żeromskiego, gdzie odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów szkół ZDZ w Radomiu do Parku im. T. Kościuszki przeszedł kolorowy marsz. Na pl. Corazziego w niebo poszybowały kolorowe balony. W muszli koncertowej odbyło się potem oficjalne rozpoczęcie obchodów i prezentacje poszczególnych szkół i przedszkoli. W alei głównej parku czynne były stoiska informacyjne i eksperckie oraz stoiska sensoryczne. Na uczestników czekały różne zadania, za które zbierali pieczątki, a na koniec odbierali nagrody. Było malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, fotobudka i wiele innych.

Jedna z organizatorek wydarzenia Dagmara Janas prezes Stowarzyszenia Razem:

To Stowarzyszenie Karuzela zainicjowało w Radomiu obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Linda Dąbrowska ze Stowarzyszenia Karuzela:

Czym jest autyzm? Wyjaśnia psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Radomiu Malwina Łoboda:

Uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomiu przygotowały stoisko sensoryczne. Jego działanie wyjaśnia Amelia Kruk:

Można było także spróbować swoich sił na stoisku z instrumentami muzycznymi. Adrianna Łyżwińska ze Stowarzyszenia Karuzela: 

Jakie atrakcje czekały na dzieci?:

Patronem wydarzenia było Radio Plus Radom.