Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024

RADOM

Jest umowa na budowę dwóch trybun na stadionie przy ul. Struga

czwartek, 18 kwietnia 2024 18:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Firma Betonox Construction z Sopotu wybuduje dwie trybuny stadionu przy ul. Struga 63 w Radomiu. Umowa z wykonawcą została podpisana w czwartek, 18 kwietnia 2024 roku w Radomiu. Prace ruszą w maju br. Koszt budowy trybun wschodniej i zachodniej to 39 mln 590 tys. zł.

Dziś historyczna chwila, realizujemy drugi etap budowy stadionu w ramach Radomskiego Centrum Sportu. Firma Betonox Construction z Sopotu ma od dziś 21 miesięcy na zrealizowanie tej inwestycji. W skład umowy wchodzi budowa trybun wschodniej i zachodniej z zadaszeniem oraz pełną infastrukturą, która jest przy trubunach północnej i południowej stadionu przy ul. Struga 63. Dla nas najważniejsze jest to, że budowa będzie się odbywała bez konieczności przerywania imprez sportowych - mówił po podpisaniu umowy prezydent Radomia Radosław Witkowski:

Jesteśmy przekonani, że przy odpowiednim finansowaniu będziemy w stanie zakończyć to przedsięwzięcie w krótszym czasie niż 21 miesięcy. Prace porządkowe od strony wschodniej, czyli od ul. Zbrowskiego mają ruszyć po majowym weekendzie - mówił prezes firmy Betonox Construction Wojciech Grzenia:

Na dwóch nowych trybunach zostanie zamontowanych ponad 5 600 krzesełek, co w sumie będzie stanowiło ok. 14 500 krzesełek na wszystkich trybunach - mówił wiceprezydent Mateusz Tyczyński:

Tym razem nie przewiduję żadnych technicznych problemów – powiedział prezes firmy Betonox Construction Wojciech Grzenia:

Koszt budowy trybun wschodniej i zachodniej to 39 mln 590 tys. zł, 30 mln złotych pochodzi z Polskiego Ładu, pozostała kwota to wkład własny gminy.