Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

RADOM

Szpital na Józefowie dla przyszłych mam

środa, 15 maj 2024 09:18 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/angel4leon
Elżbieta Warchoł

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o. o. w Radomiu organizuje w piątek, 17 maja 2024 roku spotkanie dla przyszłych mam w Tygodniu Godnego Porodu. Spotkanie odbędzie się w sali dydaktycznej nr 1. Początek o godz. 12. Wstęp wolny!

Tygodzień Godnego Porodu to cykl wydarzeń i spotkań z inicjatywy Fundacji Rodzić po Ludzku. Motywem wiodącym jest Koktajl hormonów - poznaj przepis na dobry poród i połóg. Chcemy zainspirować, wzmocnić i lepiej przygotować na przejście przez poród i wspólny połóg - mówi rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Karolina Gajewska. Podczas wydarzenia przedstawiona zostanie prezentacja opracowana przez specjalistki opieki okołoporodowej Fundacji Rodzić po Ludzku na temat praw okołoporodowych i wpływu hormonów w czasie w ciąży, podczas porodu i w połogu.
Podczas spotkania pokazana będzie droga do porodówki w szpitalu na Józefowie wraz z zapleczem odcinka położniczego i Oddziału Neonatologii, zdradzimy tajniki prawidłowej techniki karmienia piersią, powiemy co i jak jeść w ciąży i w czasie połogu, pokażemy, co zrobić, kiedy niemowlę się zachłyśnie, powiemy jak dbać o ranę po cc i po naturalnym porodzie, pokażemy szeroko pojęte chustonoszenie, a wisienką na torcie będzie pokaz makijażu dziennego dla świeżo upieczonej Mamy - mówi Karolina Gajewska.
- „Koktajl hormonów – poznaj przepis na dobry poród i połóg” - prezentacja multimedialna przygotowana przez Fundację Rodzić po Ludzku - omówienie dr n. med. Leszek Gmyrek, kierownik Klinicznego Oddziału Położnictwa, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o. o. w Radomiu;
- "Rodzę w szpitalu na Józefowie" - prezentacja filmu o tutejszym trakcie porodowym;
- Pielęgnacja Mamy po cesarskim cięciu i naturalnym porodzie – omówienie dr n. med. Leszek Gmyrek.
- Co zrobić, kiedy niemowlę... - pokaz ratownictwa medycznego;
- Spotkanie z Małgorzatą Janusz, dietetykiem klinicznym;
- Wpływ laktacji na zdrowie mamy – prowadzenie lek. Magdalena Wilk, certyfikowany doradca laktacyjny;
- Kangurowanie i chustonoszenie w czasie połogu – prowadzenie Agnieszka Pożyczka, doradca noszenia w chustach i nosidełkach miękkich;
- Makijaż dla świeżo upieczonej mamy – pokaz wizażystki Karoliny Nowak.
- Panel dyskusyjny.

SPOTKANIE JEST BEZPŁATNE!