Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

RADOM

Czy będzie pomoc dla RKS Radomiak? Przed sesją Rady Miejskiej w Radomiu

piątek, 24 maj 2024 14:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

RKS Radomiak zwrócił się do władz Radomia o pomoc wysokości 2 milionów złotych. Sprawa ewentualnego udzielania pomocy klubowi będzie z pewnością jedną z ważniejszych podczas najbliższej sesji Rady Miejskie w Radomiu, która odbędzie się w poniedziałek, 27 maja 2024 roku.

O udzieleniu pomocy dla RKS Radomiak oraz uzupełnieniu składu komisji do spraw wyboru dyrektorów dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego mówili w piątek, 24 maja 2024 roku podczas śniadania prasowego przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Tyczyński oraz wiceprzewodniczące Magdalena Lasota i Wioletta Kotkowska. Miasto może udzielić pożyczki klubowi, ale to radni decydują o limicie pożyczki. Konieczne będzie też zabezpieczenie. W poniedziałek, 27 maja br. odbędzie się dyskusja z udziałem zaproszonych władz klubu - zapowiada przewodniczący rady Mateusz Tyczyński:

Przewodniczący rady Mateusz Tyczyński dodaje, że od 2014 roku gmina zainwestowała w RKS Radomiak 20 milionów złotych. W sobotę, 25 maja 2024 roku Radomiak rozegra, mecz który zdecyduje o pozostaniu w ekstraklasie. To może być decydujące w przypadku rozmów dotyczących wsparcia klubu:

Radni mają się też wypowiedzieć w sprawie zwolnienia z pracy radnej Katarzyny Pastuszki-Chrobotowicz- potwierdza kolejny punkt w porządku sesji przewodniczący Mateusz Tyczyński:

Radni dokonają uzupełnienia składu komisji do spraw wyboru dyrektorów dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - mówi wiceprzewodnicząca Magdalena Lasota:

Sesja Rady Miasta Radomia odbędzie się w poniedziałek, 27 maja 2024 roku w gmachu Ratusza. Początek o godz. 9.