Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

RADOM

Gotowa do pracy? Edycja II

poniedziałek, 17 czerwca 2024 10:06 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: PUP Radom
Elżbieta Warchoł

Szkolenie z aktywnego poszukiwania pracy Gotowa do pracy? Edycja II zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu. W spotkaniach od 3 do 7 czerwca 2024 roku uczestniczyło 12 pań, tyle samo co w I edycji. 7 uczestniczkom edycji kwietniowej, udział w projekcie pomógł znaleźć zatrudnienie lub staż.

W ramach szkolenie z aktywnego poszukiwania pracy Gotowa do pracy? panie uczyły się przygotowywać profesjonalne dokumenty aplikacyjne, zapoznały się z tematyką asertywności, ćwiczyły umiejętności komunikacji oraz metod poszukiwania pracy. Wszystko w formie ćwiczeń grupowych i warsztatowych (scenki). Ważnym elementem było wykonanie przez każdą z uczestniczek testu Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych. Pomaga on zdefiniować predyspozycje zawodowe, odkryć naturalne umiejętności, pokazuje możliwości dalszego rozwoju zawodowego - informuje Barbara Bednarz rzecznik PUP. Do II edycji „Gotowa do pracy?" pozyskaliśmy nowego partnera - TEB Edukacja Szkoły policealne dla dorosłych w Radomiu. Uczestniczki miały możliwość poznać ofertę szkoły oraz odbyły tam sesję autoprezentacji. Dowiedziały się m.in. jak korzystnie zaprezentować się w czasie szukania pracy, jaki makijaż jest stosowny, jak go wykonać.Pani kosmetyczka zaprezentowała makijaż pokazowy na jednej z uczestniczek, a pozostała część grupy miała możliwość samodzielnego wykonania makijażu pod okiem doświadczonej wizażystki. Po sesji autoprezentacji doświadczony fotograf z TEB Edukacja zrobił wszystkim paniom zdjęcia. Na pewno przydadzą się one tym osobom, które szukają pracy w social mediach. Temu właśnie zagadnieniu, czyli tworzeniu profesjonalnego profilu zawodowego w Internecie także poświęciliśmy wiele miejsca - dodaje Barbara Bednarz z PUP.
 
Niezwykle ważną część szkolenia stanowiła symulacja rozmowy kwalifikacyjnej. Trenerki Katarzyna Kloch i Małgorzata Kwiatkowska wcieliły się w role pracodawców, a uczestniczki -potencjalnych kandydatek do pracy. Rozmowy były nagrywane, a następnie odtwarzane i oceniane przez same uczestniczki pod kątem mowy ciała, komunikacji, wypowiedzi oraz wyglądu.
   Uczestniczki szkolenia otrzymały także informację na temat ofert pracy z bazy PUP w Radomiu dostosowanych do ich umiejętności zawodowych. Pośrednik pracy Radosław Bilski pokazał, jak i gdzie szukać takich ofert w zasobach Centralnej Bazy Ofert Pracy. Ostatniego dnia na uczestniczki czekała niespodzianka: przepyszne ciasto od piekarni Gajda.  Szkolenie prowadziły doradczynie zawodowe Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu: Katarzyna Kloch i Małgorzata Kwiatkowska. Od strony technicznej czuwała Ewelina Kawałek, specjalista ds. rozwoju zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Kolejna edycja Gotowa do pracy?  już w październiku.