Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

RADOM

6MBOT oddała krew

czwartek, 20 czerwca 2024 07:06 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: 6MBOT
Elżbieta Warchoł

Ponad 40 żołnierzy i pracowników 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięło udział w kolejnej w tym roku zbiórce krwi. Pomysłodawcami zbiórki byli żołnierze 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, a jej termin związany był z przypadającym 14 czerwca Światowym Dniem Honorowego Dawcy Krwi.  

Idea honorowego krwiodawstwa cieszy się zrozumieniem i ma charakter aktywnego zaangażowania żołnierzy, dlatego mobilne laboratorium z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu regularnie zatrzymuje się na terenie radomskiej jednostki WOT - mówi Dominik Pijarski rzecznik 6MBOT. 

Jak podkreślają uczestnicy zbiórki, tego typu akcje nie tylko propagują krwiodawstwo, ale edukują i obalają mity związane z tą formą ratowania życia. Dlatego oprócz honorowych dawców krwi można było spotkać żołnierzy, którzy postanowili oddać krew po raz pierwszy. W akcji wzięło udział 41 żołnierzy i pracowników 6MBOT, którzy oddali prawie 19 litrów krwi. 

- Każda pojedyncza donacja jest cennym darem ratującym życie, a wielokrotne oddanie krwi jest kluczem do stworzenia bezpiecznego i trwałego zaopatrzenia w krew i jej składniki. – mówi podporucznik Jacek z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty blp w Radomiu, który oddaje krew regularnie od 1985 roku i może się pochwalić swoistym „rekordem Polski”, łącznie bowiem oddał 254 tys. 154 ml. krwi pełnej. 

W zbiórce udział wzięli żołnierze 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu oraz Sztabu Brygady i samodzielnych Kompanii – Dowodzenia i Logistycznej, a także pracownicy 6MBOT. Warto dodać, że cykliczne akcje honorowego krwiodawstwa z udziałem terytorialsów odbywają się na terenie całego rejonu odpowiedzialności Brygady - informuje Dominik Pijarski rzecznik 6MBOT. . 

Tag: