RADOM

Sukces piłkarek z Opoczna

wtorek, 05 maj 2015 10:41 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Opocznie zajęły czwarte miejsce w XV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Finał turnieju rozegrany został w Warszawie.

Opocznianki rywalizowały w kategorii U-12. Wyjazd na finał turnieju wywaczyły zdobywając wcześniej mistrzostwo województwa łódzkiego. Młode opocznianki prowadzone przez trenera Roberta Knapa pokazały się w meczach rozgrywanych na boiskach Legii Warszawa oraz Stadionu Narodowego z bardzo dobrej strony. W piewszej fazie rozgrywek odniosły dwa pewne zwycięstwa z mistrzyniami województwa warmińsko-mazurskiego 5:0 oraz mistrzyniami województwa pomorskiego aż 7:0. Zremisowały po zaciętym spotkaniu 2:2 z mistrzyniami województwa mazowieckiego i zajęły pierwsze miejsce w tabeli swojej grupy. - W spotkaniu ćwierćfinałowym spotkaliśmy się z mistrzyniami województwa świetokrzyskiego. Wygraliśmy 5:4. W meczu półfinałowym nieznacznie przegraliśmy z późniejszym mistrzem turnieju zawodniczkami z opolskiego 0:1 - mówi Robert Knap, trener opoczyńskiej drużyny. W meczu o trzecie miejsce, który został rozegrany zaraz przed finałem Pucharu Polski 2 maja na Stadionie Narodowym piłkarki z Opoczna walczyły z mistrzem województwa podkarpackiego. Mecz zakończył się porażką 0:1. - Ostatecznie zajęliśmy więc czwarte miejsce. Satysfakcję mam ogromną. Na finał turnieju pojechaliśmy, by dobrze się bawić i uczyć. A okazało się, że nasz poziom nie odbiega od poziomu, który reprezentowały inne drużyny - dodaje Robert Knap.
W drużynie SP 2 zagrało kilka zawodniczek, które na co dzień trenują również w klubie Kaja Opoczno. - W klubie trenuję od czterech lat, w szkole od dwóch - mówi Zuzia Mastalerz. - Na turnieju grało się bardzo fajnie. Mamy ogromną satyfakcję, że udało nam się zająć w nim czwarte miejsce - dodaje.
Razem z Zuzią Mastalerz w zespole SP 2 wystąpiły: Kamila Grygiel, Agata Makuch, Natalia Stępień, Julia Józefowicz, Julia Wawrzecka, Jagoda Rogulska, Patrycja Błażejewicz, Wiktoria Skrzypińska, Natalia Bilnik, Justyna Libera. Trener: Robert Knap.

Mecz o III miejsce:
SP 2 Opoczno - UKS Stalowa Wola 0:1 Wśród dziewcząt do lat 12 najlepsze okazały się reprezentantki województwa opolskiego, które w finale ograły 1:0 drużynę z Mazowsza.
Zawodniczki z Opoczna na zakończenie turnieju miały okazję w nagrodę obserwować finałowy mecz Pucharu Polski: Legia Warszawa - Lech Poznań na Stadionie Narodowym.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.