Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie
Dziś jest: Poniedziałek, 06 maja 2024

RADOM

Komitet Monitorujący RPO rozpoczął pracę

poniedziałek, 11 maj 2015 18:15 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

W poniedziałek, 11 maja odbyło się I Posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014- 20. To kolejny etap prac związanych z nowym RPO, a zarazem inaugurujący praktyczną realizację tego programu. Wręczone zostały nominacje na członków komitetu monitorującego. Przyjęto też kryteria wyborów projektów realizowanych przez PUP-y.

W skład komitetu monitorującego wchodzą przedstawiciele samorządów, instytucji i organizacji pozarządowych oraz uczelni wyższych. To oni będą na bieżąco obserwować realizację RPO. Będą mieć również ogromny wkład w regionalny program, zwłaszcza jeśli chodzi o kryteria wyboru rożnego rodzaju projektów, co posłuży potem do oceny wniosków.

– Musi być zapewniona pełna przejrzystość procedur, musi być pełna informacja o sposobie naboru i jego kryteriach, jak i później – o kryteriach i sposobach oceny poszczególnych projektów – zaznaczył marszałek Adam Struzik.  

Podczas spotkania przyjęte zostały regulamin prac komitetu monitorującego RPO WM 2014-2020 oraz kryteria wyborów projektów RPO WM w ramach Działania 8.1 Aktywizacja zawodowa realizowana przez PUP. Te kryteria dotyczą oceny formalnej (np. czy wniosek został wypełniony zgodnie z instrukcją i czy został podpisany przez upoważnione do tego osoby) i merytorycznej (np. czy opisana została grupa, która będzie objęta wsparciem lub czy wydatki wykazane we wniosku są racjonalne). Przyjęcie tych kryteriów oznacza dla PUP-ów rozpoczęcie naborów wniosków pozakonkursowych.

– To już jest ten moment, kiedy dyskutowane są kryteria, a po nich już tylko krótka droga do otwartego naboru. Przedmiotem dzisiejszego posiedzenia był rynek pracy, a konkretnie projekty realizowane przez Powiatowe Urzędy Pracy. Chodzi o wsparcie osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, czyli osób długotrwale bezrobotnych, powyżej 50. roku życia, niepełnosprawnych i kobiet – powiedział dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Tomasz Sieradz.

  

(za: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie)