Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Radio Plus Radom /RADOM/Ponad 51 mln na komunikację

Wiadomości z Radomia

Ponad 51 mln na komunikację

05 lipiec 2018 / Tekst

Autobusy elektryczne, 10 nowych ścieżek rowerowych, biletomaty, wiaty przystankowe i System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Miasto i powiat dostały 51 mln zł dofinansowania unijnego na tzw. program multimodalny.

fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom

Projekt „Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Gminy Miasta Radomia oraz Powiatu Radomskiego” znalazł się na liście zadań, które będą realizowane przy wsparciu Unii Europejskiej. Dofinansowanie wyniesie ponad 51 mln zł.

- Zobowiązujemy się, że kupimy 10 autobusów elektrycznych, powstanie również w Radomiu zalążek inteligentnego systemu transportowego, wyremontujemy i dostosujemy parking u zbiegu ulic Malczewskiego i Kelles-Krauza do potrzeb parkingu "Parkuj i Jedź". Chcemy również wybudować nowe ścieżki dla rowerów. Chcemy również postawić 20 nowych tablic systemu dynamicznej informacji pasażera i również zamontować 15 nowych wiat przystankowych - wymienia wiceprezydent Konrad Frysztak.

Całkowita wartość projektu to prawie 71 mln zł.

- Celem samego projektu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń, więć to inwestycja w ekologię. Chcielibyśmy, żeby Radom był jak najczystszym miastem - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Część projektów już jest zrealizowana, np. ścieżka wzdłuż ul. Szarych Szeregów. W tym roku możemy spodziewać się przetargów na dokumentację projektową.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Powiatem Radomskim. Powiat ma w swoich planach budowę ścieżek rowerowych na odcinkach Młódnice - Jarosławice - Cerekiew - Radom oraz Taczów - Taczówek - Milejowice.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Nie będę Julią"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4