Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Magda Gliszczyńska, Wojtek Sałek
Patron dnia: 26 kwietnia - Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady

Wiadomości z Radomia

Dziś wmurowany został akt erekcyjny pod budowę siedziby Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 przy ul. Rodziny Ziętalów w Radomiu.
 

W Radomiu nie ma mieszkań komunalnych. Władze chcą to zmienić.

Uwaga pasażerowie pociągów! Ze względu na remonty linii kolejowej nr 8 Koleje Mazowieckie wprowadzają nowy rozklad jazdy od 20 października do 14 grudnia.

Już po raz drugi w Jedlni - Letnisku odbędzie się bieg papieski, w tym orku 13 października.

Policjanci z radomskiej drogówki przeprowadzili działania "TRUCK" na drogach powiatu radomskiego. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu towarów. Funkcjonariusze sprawdzali również, czy kierowcy przestrzegają ograniczeń czasu pracy.

Łącznie 6,5 kilometra dróg będzie chciał w przyszłym roku w ramach schetynówek rozbudować powiat opoczyński. Szacunkowa wartość dwóch drogowych zadań sięga 15 mln zł.

Radomscy radni chcą, aby sklepy były czynne w niedzielę do południa oraz od poniedziałku do soboty przez całą dobę. Projekt uchwały w tej sprawie będzie rozpatrywany 30 września podczas Sesji Rady Miejskiej.

Zabytkowe kamienice w radomskim Mieście Kazimierzowskim w przyszłym roku odzyskają dawną świetność. Ich rewitalizacja kosztować będzie ponad 6,2 mln zł.

Dwie ulice do remontu

26 wrzesień 2013

Radom bierze udział w naborze wniosków do kolejnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zdecydowano o złożeniu wniosków o dofinansowanie przebudowy w roku 2014 ulic Wolność oraz Starowiejskiej.

Jest akt oskarżenia przeciwko posłowi Mirosławowi Maliszewskiemu. Według prokuratury polityk PSL miał podrobić podpis swojej żony, dzięki temu otrzymał większe wsparcie finansowe z ARiMR. Sprawa dotyczy dotacji unijnych dla rolników.

Owoce za elektrograty

26 wrzesień 2013

W sobotę na radomskim deptaku odbędzie się akcja "Recykling daje owoce". 

Szach mat dla papieża

26 wrzesień 2013

Waldemar Mróz zwyciężył w X Turnieju Szachowym Odwaga - Miłość  - Pokój.

Udana misja

26 wrzesień 2013

Mazowieccy przedsiębiorcy z branży rolno-spożywczej przebywali z misją gospodarczą w Moskwie. Wyjazd miał umożliwić mazowieckim firmom  nawiązanie współpracy gospodarczej oraz kontaktów biznesowych, a także przybliżyć specyfikę ekonomiczną rynku rosyjskiego.

Władze gminy Jedlnia - Letnisko protestują w sprawie przebiegu niedzielnego meczu Jodły Jedlnia - Letnisko z Wulkanem Zakrzew. 

Polski Związek Tenisowy wprowadza do szkół podstawowych nowy program "Tenis 10" w klasach 1-3. Na lekcjach wychowania fizycznego dzieci będą poznawać podstawy gry w tenisa ziemnego. Jednym z miast, które przystąpiły do programu jest właśnie Radom.

To nie tylko dowód wdzięczności za ofiarną służbę na misjach w Afganistanie, ale również podziękowanie za współpracę przy organizacji wielu lokalnych przedsięwzięć rocznicowych i patriotycznych. Opocznian ppłk Marcin Budzyński, dowódca 25. Batalionu Dowodzenia 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim otrzymał pamiątkową szablę od władz powiatu opoczyńskiego.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Fields of Gold

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4