Na antenie: W rytmie Radomia i regionu
Wojciech Sałek
Patron dnia: 24 maja - Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych

Wiadomości z Radomia

Zabytkowe kamienice w radomskim Mieście Kazimierzowskim w przyszłym roku odzyskają dawną świetność. Ich rewitalizacja kosztować będzie ponad 6,2 mln zł.

Dwie ulice do remontu

26 wrzesień 2013

Radom bierze udział w naborze wniosków do kolejnej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zdecydowano o złożeniu wniosków o dofinansowanie przebudowy w roku 2014 ulic Wolność oraz Starowiejskiej.

Jest akt oskarżenia przeciwko posłowi Mirosławowi Maliszewskiemu. Według prokuratury polityk PSL miał podrobić podpis swojej żony, dzięki temu otrzymał większe wsparcie finansowe z ARiMR. Sprawa dotyczy dotacji unijnych dla rolników.

Owoce za elektrograty

26 wrzesień 2013

W sobotę na radomskim deptaku odbędzie się akcja "Recykling daje owoce". 

Szach mat dla papieża

26 wrzesień 2013

Waldemar Mróz zwyciężył w X Turnieju Szachowym Odwaga - Miłość  - Pokój.

Udana misja

26 wrzesień 2013

Mazowieccy przedsiębiorcy z branży rolno-spożywczej przebywali z misją gospodarczą w Moskwie. Wyjazd miał umożliwić mazowieckim firmom  nawiązanie współpracy gospodarczej oraz kontaktów biznesowych, a także przybliżyć specyfikę ekonomiczną rynku rosyjskiego.

Władze gminy Jedlnia - Letnisko protestują w sprawie przebiegu niedzielnego meczu Jodły Jedlnia - Letnisko z Wulkanem Zakrzew. 

Polski Związek Tenisowy wprowadza do szkół podstawowych nowy program "Tenis 10" w klasach 1-3. Na lekcjach wychowania fizycznego dzieci będą poznawać podstawy gry w tenisa ziemnego. Jednym z miast, które przystąpiły do programu jest właśnie Radom.

To nie tylko dowód wdzięczności za ofiarną służbę na misjach w Afganistanie, ale również podziękowanie za współpracę przy organizacji wielu lokalnych przedsięwzięć rocznicowych i patriotycznych. Opocznian ppłk Marcin Budzyński, dowódca 25. Batalionu Dowodzenia 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim otrzymał pamiątkową szablę od władz powiatu opoczyńskiego.

Niepełnosprawni na start

25 wrzesień 2013

Na Ogródku Jordanowskim w Pionkach odbyły się dziś VIII Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych Powiatu Radomskiego. 

Czy w Radomiu w niedzielę sklepy będą czynne tylko do południa?

W środę 25 września zbiera się komisja konkursowa, która otworzy koperty z ofertami złożonymi przez kandydatów na stanowisko zastępcy dyrektora ds. medycznych Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach zostali ewakuowani. W jednym z pomieszczeń garderoby na skutek zaprószenia ognia wybuchł pożar. Ogień szybko się rozprzestrzeniał. Całe szczęście do akcji wkroczyli zaraz strażacy, a cała akcja okazała się ćwiczeniami Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na poziomie powiatu opoczyńskiego.

"Bezpieczeństwo - to nasza wspólna sprawa" - pod takim hasłem odbyła się debata społeczna w Drzewicy. Głównym jej organizatorem była opoczyńska policja.

Wsparcie UE dla ZOL

25 wrzesień 2013

8 mln 955 tysięcy złotych dofinansowania unijnego zostanie przeznaczonych na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla osób starszych i niepełnosprawnych w Pionkach. Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego.

Nie potwierdziły się zarzuty, że Piotr Szprendałowicz otrzymał pozwolenie na broń myśliwską posłużył się fałszywym zaświadczeniem. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4