Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Wiadomości z Radomia

Pochodząca ze Skaryszewa, była posłanka ziemi radomskiej Ewa Kopacz została wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego.

Aż w pięciu na sześć skontrolowanych ciężarówek inspektorzy wykryli urządzenia do manipulacji tachografem.

Kilkaset kart EKUZ dziennie wydawanych jest w delegaturze NFZ w Radomiu. Zainteresowanie jest bardzo duże. Karty wydawane są od ręki, ale teraz nie uniknie się stania w kolejce.

13 lipca zmieni się rozkład jazdy pociągów na linii nr 8 Warszawa - Radom - Skarżysko Kamienna. Z Radomia do Warszawy wciąż będziemy jechać z przesiadką w Strzyżynie.

Wraz z budową portu lotniczego w Radomiu czeka nas boom hotelowy. Mówią o tym samorządowcy, którzy otrzymują wstępne zapytania w tej sprawie. Na zyski liczą również przedsiębiorcy.

Po niespełna rocznym remoncie odcinek ulicy Beliny-Prażmowskiego od ronda Mikołajczyka do nowo powstałego ronda przy Żeromskiego zostanie otwarty. 

Nie korzystaj z pomocy pośredników, korzystaj tylko z zaufanych stron, bądź czujny i ostrożny - apeluje Minister Cyfryzacji i przypomina zasady bezpiecznego wnioskowania przez internet. 

Jutro wyniki matur

03 lipiec 2019

4 lipca ogłoszone zostaną wyniki tegorocznych matur.

Od 1 lipca zmieniony został harmonogram odbioru odpadów zielonych na terenie Radomia

W środę, 3 lipca ok. godz. 7.30 doszło do kolejnego w ostatnim czasie śmiertelnego wypadku, w którym zginął motocyklista.

Prezydent Miasta Radomia zamierza ogłosić konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Osoby, które zmieniły rezydencję dla celów podatkowych powinny poinformować o tym urząd skarbowy - przypomina naczelnik drugiego Urzędu Skarbowego w RadomiuBożena Rusinowska. Dodaje, że podatnicy, którzy mieszkają za granicą i są rezydentami innego państwa, a mimo to otrzymali informację o konieczności zapłaty podatku za 2018 r. powinni skontaktować się z właściwym urzędem skarbowym. Ponadto podatnik, który jest rezydentem w innym kraju nie musi płacić podatku w Polsce, a wystawione zeznanie podatkowe PIT-37 będzie unieważnione. Jeśli już podatek zapłacił, to wpłata zostanie zwrócona.

Sezon na owoce leśne rozpoczęty - na targowiskach pojawiły się już pierwsze jagody, leśne poziomki i inne owoce runa leśnego. Wszystkie kuszą smakiem, zapachem i kolorem. Ale, uwaga! Nie umyte - mogą być przyczyną zarażenia bąblowicą - groźną, pasożytniczą chorobą wywoływaną przez tasiemca wieńcogłowego.

Nie tylko zimą streetworkerzy Caritas Diecezji Radomskiej niosą pomoc osobom bezdomnym. Zamiast zupy, latem zawożą im czystą, chłodną wodę. To, z czym stykają się na co dzień smuci i przeraża. 

Pierwsze wnioski

02 lipiec 2019

Ponad 1000 wniosków o świadczenie wychowawcze (500+) i ponad 550 wniosków o Dobry start (300+) wpłynęło od 1 lipca do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Owoce to skarbnica witamin, składników mineralnych i błonnika. A lato to pora, kiedy możemy do woli  objadać się świeżymi owocami. Warto skorzystać z tego bogactwa - przekonywała dziś na antenie Radia Plus Radom dietetyczka Katarzyna Marszałek.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4