Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Bogusława Jaworska: Mniej polityki w parlamencie

środa, 21 października 2015 06:49 / Autor:
Bogusława Jaworska, kandydatka do Sejmu z Polskiego Stronnictwa Ludowego chciałaby z samorządu przenieść do parlamentu spokój i merytorykę. Jako długoletnia burmistrz Zwolenia dumna jest z relacji w zróżnicowanej radzie miejskiej.

- W momencie kiedy rozpoczynamy pierwszą sesję zawsze mówię, że swoje poglądy polityczne panie i panowie radni zostawiacie z drugiej strony, natomiast tu skupiamy się merytorycznie nad problemem. Pracujemy z wielką kulturą polityczną. Ja jestem osobą, która potrafi zrobić krok do tyłu, jeśli widzę, że większość ma rację. Mnie marzy się właśnie taki parlament, by ludzie siadali do stołu, rozmawiali ze sobą, wypracowywali takie rozstrzygnięcia, które będą służyć ludziom, bo po to jesteśmy - mówiła w Radiu Plus Radom Bogusława Jaworska.

Burmistrz Zwolenia jako priorytet wymienia walkę z bezrobociem. Zwiększenie zatrudnienia ma być możliwe dzięki ulgom dla przedsiębiorców. Bogusława Jaworska zadowolona jest rozwoju polskiego rolnictwa, z tego jak wyglądają dziś gospodarstwa rolne. Wskazuje jednak, że nowy rząd powinien jeszcze bardziej zadbać o opłacalność zbytu produktów rolnych. 

Mimo ostrej krytyki koncepcji wydzielenia Warszawy przez szefa mazowieckiego PSL Adama Struzika, Bogusława Jaworska jest za zmianami administracyjnymi. - Warszawa bierze to, co chce wziąć, natomiast dla nas spada to co zostaje. Dlatego wydzielenie Warszawy, która wysysa ogromne środki unijne i nie tylko, spowodowałoby to, że jednak, że środków dla regionów biedniejszych byłoby więcej - mówiła Bogusława Jaworska.