Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Nowy aparat RTG w szpitalu

czwartek, 10 grudnia 2015 14:57 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs
Marcin Prejs
W opoczyńskim szpitalu uroczyście oddany został do użytku nowy aparat RTG. To profesjonalny sprzęt, który ułatwi diagnozowanie pacjentów.

Zakupiony przez szpital aparat RTG to sprzęt najwyższej klasy. - To aparat rentgenowski kostno-płucny. Ma on zawieszenie sufitowe, a wygodne prowadnice umożliwiają robienie zdjęć w każdej pozycji, nawet bez przekładania pacjenta na stole - wyjaśnia Elżbieta Łobodzińska, która kieruje zakładem radiologii w opoczyńskim szpitalu. Jak dodaje, aparat na pewno wspomoże diagnostykę. Zdaniem Marka Ksyty, dyrektora szpitala, nowy zakup może również przyciągnąć pacjentów do opoczyńskiej lecznicy. - Niektóre osoby uważają, że lepiej leczyć się w szpitalu w Łodzi czy Piotrkowie, a my naprawdę mamy tu w Opocznie świetny sprzęt i personel merytorycznie przygotowany do skutecznego leczenia pacjentów - uważa dyrektor.

Zakup aparatu i remont pracowni RTG kosztował 486 tys. zł. Zadanie finansowo wsparło opoczyńskie starostwo. Jednak większość pieniędzy na tę inwestycję wyłożyła Unia Europejska w ramach środków RPO województwa łódzkiego. W ramach umowy z urzędem marszałkowskim opoczyński szpital dostanie z RPO 4,8 mln zł. To 74 procent kosztów zakupów inwestycyjnych poczynionych przez szpital na przestrzeni kilku lat. Wartość tych zadań sięga 6,5 mln zł. Zakup aparatu RTG wraz z remontem sali jest ostatnim zadaniem rozliczanym ze środków RPO w ramach podpisanej umowy z urzędem marszałkowskim.

W uroczystości otwarcia pracowni oprócz dyrekcji i personelu szpitala wzięli udział m.in. wicemarszałek województwa łódzkiego Artur Bagieński oraz starosta opoczyński Józef Róg. Aparat poświęcili: ks. dziekan Jan Serszyński i ks. Mieczysław Głogowski.

Zapraszamy do nas: