Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Sobota, 23 stycznia 2021

REGION

Bezpieczni w Jastrzębi

wtorek, 02 lutego 2016 15:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji odwiedzili seniorów z Gminy Jastrzębia. Spotkanie w budynku OSP odbyło się w ramach programu "B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony".

Policjanci z wydziału prewencji i wydziału ruchu drogowego przypominali seniorom o tym, jak ważny jest zdrowy rozsądek w codziennym życiu – nie tylko na drodze. Poruszone zostały takie zagadnienia jak: wyłudzanie pieniędzy metodą "na wnuczka" / "na policjanta" oraz bezpieczeństwo danych osobowych. Funkcjonariusze uczulili również na to, by seniorzy byli ostrożni na drodze. Jak mówią policjantki, które odwiedziły seniorów z gminy Jastrzębia, stałe przypominanie seniorom o bezpieczeństwie jest bardzo potrzebne:

Spotkanie w ramach programu "B&N" odbyło się pod hasłem: Senior – wzór do naśladowania. Osoby, które wzięły w nim udział zgodnie mówią, że było ono potrzebne:

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem przygotowanym przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie. Uczniowie przez historię "Zielonego Kapturka" pokazali jak dużą rolę w życiu codziennym odgrywa czujność. Małgorzata Zych – dyrektor szkoły zaznacza, że placówka chętnie włącza się w akcje dotyczące bezpieczeństwa:

Było to pierwsze tego typu spotkanie dla wszystkich mieszkańców gminy. Nie oznacza to jednak, że społeczność nie angażuje się w działania dotyczące bezpieczeństwa – mówi Elżbieta Zasada – wójt gminy Jastrzębia:

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu otrzymali odblaskowe smycze, breloczki, opaski i kamizelki. Obejrzeli także film przygotowany przez funkcjonariuszy KWP zs. W Radomiu we współpracy z uczniami PSP w Kozłowie.

fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom