Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Weekend hodowców gołębi: spotkania i modlitwa

piątek, 15 kwietnia 2016 06:44 / Autor:
fot. www.0184.pzhgp.kielce.pl
Jutro w Pionkach zainaugurowany zostanie Sezon Lotowy kieleckiego okręgu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Natomiast w niedzielę odbędzie się Msza św. dla hodowców gołębi w Jarosławicach.

Msza Św. w kościele św. Barbary w Pionkach rozpocznie się o godzinie 16:00. Podczas uroczystości poświęcony zostanie także sztandar oddziału pionkowskiego. - Modlimy się o dobry sezon, żeby jak najwięcej gołąbków przylatywało. Po modlitwie spotykamy się na poczęstunku, co potrwa do wieczora. I czekamy na sezon, który rozpocznie się 30 kwietnia - mówi prezes okręgu Sławomir Pająk. Inaguracja sezonu lotowego odbywa się co roku w innym miejscu. W ostatnich latach było to m.in. w Daleszycach, Pińczowie, a w przyszłym roku odbędzie się w Radoszycach. W okręgu kieleckim Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych skupionych jest 2476 hodowców.

Natomiast w niedzielę w południe hodowcy spotkają się na Mszy św. w kościele w Jarosławicach. Corocznie zaprasza ich ks. proboszcz Antoni Koza, który sam hoduje gołębie. - Będziemy wspólnie uczestniczyć we Mszy Św., a później jak pogoda pozwoli spotkamy się na grillu przy kiełbasie. Hodowcy mogą spotkać się, porozmawiać, wymienić swoje doświadczenia i uczyć się miłości od naszych skrzydlatych przyjaciół - zaprasza ks. Antoni Koza.