Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Radomskie

OSP Pionki otrzymała ambulans

piątek, 29 marca 2024 10:36 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Choć używany – wygląda jak nowy. Warszawskie pogotowie przekazało strażakom ochotnikom z Pionek swój ambulans z 2015 roku po generalnym remoncie. Możliwe było to dlatego, że pogotowie otrzymało nowe samochody od sejmiku województwa mazowieckiego.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie przekazała karetkę strażakom ochotnikom z OSP w Pionkach. Jak podkreśla Karol Bielski - dyrektor warszawskiego pogotowia - w pojeździe zostały wykonane niezbędne naprawy mechaniczne i blacharsko-lakiernicze:

Karetka marki Renault Master wyprodukowana została w 2015 roku i przystosowana jest do przewozu 4 osób w pozycji siedzącej i 1 osoby w pozycji leżącej. Samochód z pewnością przyda się strażakom ochotnikom - mówi prezes OSP Pionki Daniel Kupis:

Przekazanie ambulansu było możliwe dzięki dofinansowaniu warszawskiego pogotowia w nowe ambulanse przez samorząd województwa mazowieckiego. Mówi wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski:

Oprócz karetki jednostka z Pionek otrzymała środki ochrony indywidualnej: kombinezony ochronne, maseczki FP2 i jednorazowe chirurgiczne, ochraniacze na buty oraz przyłbice.

Przekazanie pojazdu miało miejsce w czwartek 28 marca i wzięli w nim udział m.in.: wicemarszałek Rafał Rajkowski, radny sejmiku województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak, dyrektor warszawskiego pogotowia Karol Bielski, a także druhny i druhowie OSP Pionki oraz burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk.