Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Pomoc dla najzdolniejszych

wtorek, 14 czerwca 2016 13:51 / Autor:
fot. http://www.mazovia.pl
Ponad 1 100 uczniów z woj. mazowieckiego ma szansę otrzymać stypendium. Samorząd wojewódzki ma dla najzdolniejszej młodzieży ponad 6 mln zł.

Pomoc w rozwoju naukowym mogą uzyskać uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. To już druga edycja programów sypendialnych. – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy wesprzeć uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ogólnokształcących, a także szkół zawodowych. Chcemy w ten sposób zachęcić młodzież do systematycznej pracy i osiągania wysokich wyników w nauce. Otrzymane stypendium można przeznaczyć na zakup niezbędnych pomocy naukowych, a przede wszystkim na realizację takich projektów edukacyjnych, które będą w pewnym sensie innowacyjne i będą szansą na to, żeby dostać się w przyszłości na wymarzony kierunek studiów. Zależy nam również na tym, aby prace tych wyjątkowych uczniów, prowadzili mądrzy nauczyciele – powiedziała Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Podstawowe kryterium to dobre wyniki w nauce. Nabór wniosków potrwa do końca czerwca w przypadku gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ogólnokształcących, a do 1 lipca w przypadku szkół zawodowych. Rejestracji dokonuje się drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: (22) 59-79-413 (- 430,- 435, - 442, - 447 lub - 449) oraz na stronie internetowej:  http://www.eiizk.waw.pl/stypendia/ oraz https://www.oeiizk.waw.pl/stypendiazawodowe

Pieniądze będą wypłacane w transzach. Rocznie będzie to nie mniej niż 3 800 zł, a jeśli chodzi osoby niepełnosprawne - ok. 4 tys. zł. Uczniowie będą mogli wydać te środki na np. kursy doskonalące, zakup sprzętu do nauki, literatury fachowej, udział w seminariach czy konferencjach.