Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Duże straty i zakaz wstępu do lasu

środa, 22 czerwca 2016 14:35 / Autor:
fot. http://www.kozienice.radom.lasy.gov.pl
Ok. 43 tys. m3 drzew na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu zostało uszkodzonych w wyniku wichur, które przeszły nad regionem w ubiegły piątek. W Nadleśnictwie Kozienice zostały wprowadzone okresowe zakazy wstępu do lasu.

Jak powiedział nam zastępca dyrektora RDLP w Radomiu Piotr Kacprzak rozmiar zniszczeń będzie z pewnością większy. 43 tys. m3 to wstępne szacunki. - Globalnie to nie jest może aż tak dużo, ale lokalnie to jest bardzo poważny problem. Chodzi o duże powierzchnie, gdzie wystąpiły straty - ocenił dyrektor Kacprzak.

Na terenie samego Nadleśnictwa Kozienice szkody to ok. 16 tys. m3 złamanych i wywróconych drzew. Nadleśniczy wprowadził okresowy zakaz wstępu do lasu. - Muszą być zakazy wstępu, ponieważ jest to zbyt niebezpieczne dla ludzi. Nie można dopuścić, by tam chodzili ludzie, bo na nieszczęście nie trzeba długo czekać - wyjaśnia decyzję nadleśnictwa Piotr Kacprzak. Zakaz obowiązuje zasadniczo na dwóch większych obszarach: między Rogożkiem, Brzózą i Nowym Chinowem oraz między Starymi Mąkosami, Lewaszówką i Stokami, a także w okolicach Kozienic (leśnictwa: Adamów, Karpówka, Cztery Kopce, Podgóry). Usuwanie wiatrołomów ma potrwać do końca roku. Leśnicy apelują też o szczególną ostrożność do kierowców, by zwracali uwagę na wywrócone i połamane drzewa, leżące gałęzie czy konary.

Poniżej mapa zakazu wstępu do lasu, przygotowana przez Nadleśnictwo Kozienice.