Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

REGION

Brawura i prędkość przyczyną wypadków

czwartek, 03 listopada 2016 13:28 / Autor: Weronika Chochoł
fot. kwp.radom.pl
Weronika Chochoł

2 osoby zginęły, a 45 zostało rannych - taki jest bilans tegorocznej akcji "Znicz".

Podczas trwającej sześć dni akcji "Znicz 2016" funkcjonariusze garnizonu mazowieckiego odnotowali 40 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, natomiast 45 zostało rannych. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości. Trudności przysporzyła także zmienna aura. - informuje Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Nie zabrakło kierowców, którzy w drogę wybrali się pod wpływem alkoholu. Na jazdę "na podwójnym gazie" zdecydowało się 122 kierowców.

Akcja „Znicz 2016” w garnizonie mazowieckim w tym roku trwała sześć dni, czyli aż o trzy dłużej niż w roku ubiegłym. W tym czasie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na mazowieckich drogach dbało więcej funkcjonariuszy niż zazwyczaj. Wraz z policjantami służbę pełnili funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, Straży Granicznej oraz przedstawiciele innych służb.

Tegoroczna akcja "Znicz" trwała od piątku, 28 października do wtorku, 1 listopada. Dla porównania w ubiegłym roku funkcjonariusze prowadzili działania w dniach 30 października - 1 listopada, a statystyka dotycząca zdarzeń wyglądała następująco: 26 wypadków drogowych, 2 ofiary śmiertelne, 36 rannych, 71 nietrzeźwych kierujących.

- Akcja zakończyła się, ale to nie znaczy, że mamy być mniej uważni na drodze. Pamiętajmy o rozwadze i odblaskach oraz o stosowaniu się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. - apelują funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Mazowieckiej Policji.