Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

REGION

Energetyczne stypendia czekają!

piątek, 06 października 2017 19:45 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Mateusz Pułkowski/Enea Wytwarzanie
Jakub Szczechowski

Przed uczniami z regionu radomskiego stoi duża szansa. Grupa Enea proponuje 3 tys. zł dla szczególnie uzdolnionych. W Kozienicach ruszyła dziś Enea Akademia Talentów.

 

Program skierowany jest do uczniów i do szkół w regionach, w których aktywna jest Grupa Enea. O pieniądze mogą starać się uczniowie szkół podstawowych (od V klasy wzwyż) i gimnazjów. Stypendia przyznawane będą w trzech kategoriach: nauka, sztuka i sport. Dla szkół przygotowane są natomiast granty w wysokości 10 tys. zł. To oferta dla placówek, które realizują projekty rozwojowe uczniów.

Dziś odbyła się kozienicka inauguracja programu. W Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach zgromadzili się przedstawiciele Grupy Enea, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie i lokalni samorządowcy. 

- Społeczna odpowiedzialność biznesu wpisana jest w działalność Enei Wytwarzanie i stanowi ważny element naszej aktywności biznesowej - powiedział Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie. Całe przedsięwzięcie prowadzi Fundacja Enea. - Jako Grupa chcemy być w bliskim kontakcie z najbliższym otoczeniem. Z myślą o nim projektujemy i realizujemy działania takie jak Enea Akademia Talentów, których celem jest wspieranie, aktywizacja i rozwój na różnych płaszczyznach życia lokalnych społeczności. Kozienice są jedną ze „stolic” Grupy Enea, dlatego liczymy na duże zainteresowanie programem w całym regionie radomskim - wyraził nadzieje prezes tej fundacji Sławomir Krenczyk.

W konferencji brał udział także burmistrz Kozienic Tomasz Śmietanka. - Enea Akademia Talentów doskonale współgra z realizowanymi przez Gminę Kozienice programami stypendialnymi z których korzystają najlepsi uczniowiei studenci. To przyszła elita naszej gminy. Teraz będziemy mogli się nawzajem dodatkowo motywować. Poprzeczka jest ustawiona niezwykle wysoko, ale Gmina Kozienice lubi rywalizować z najlepszymi, dlatego zachęcam wszystkich, zdolnych uczniów do startu w programie Fundacji Enea - powiedział.

Na otwarciu projektu Enea Akademia Talentów nie mogło zabraknąć oczywiście talentów. Wystąpili podopieczni szkoły muzycznej I stopnia w Kozienicach: Samuel Ćwiek i Kacper Molenda.

Czasu na zgłoszenia jest już niewiele. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 października. Do drugiego etapu przejdzie do 36 uczniów i maksymalnie 30 szkół. Uczestnicy będą musieli wykonać zadanie konkursowe, które oceni jury i internauci. Szczegóły znajdują się [TU]. Ostatecznych laureatów poznamy 10 stycznia przyszłego roku.

 

Zapraszamy do nas: