Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

REGION

Obwodnica Skarżyska (S7) już w budowie!

środa, 22 listopada 2017 10:54 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Rozpoczęły się prace przy budowie odcinka drogi S7 od Skarżyska-Kamiennej do granicy województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Koszt inwestycji to ponad 250 mln zł.

Nowy odcinek drogi ekspresowej będzie miał 7,6 km. Połączy wybudowany w tym roku fragment S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego z węzłem drogowo-kolejowym w Skarżysku-Kamiennej.

Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2020 roku. Wtedy droga krajowa nr 7 na całym świętokrzyskim odcinku zyska parametry trasy ekspresowej. Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex.

Budowa tego odcinka była opóźniona o kilka lat ze względu na protesty ekologów. Chodziło o skargę Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, że na tym terenie występują chronione gatunki motyli oraz znajduje się korytarz wędrówek wilków. W grudniu 2016 roku Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę ekologów, co umożliwiło rozpoczęcie procedury realizacji inwestycji.

Nowa trasa będzie biegła po nowym śladzie na zachód od istniejącej drogi. Realizacją inwestycji zajmie się firma Budimex. Koszt to ponad 250 mln zł.