Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

REGION

Było głośno. Teraz Cisza

czwartek, 23 listopada 2017 12:09 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Urszula Baran
Marcin Prejs

Szlachetna Paczka zachęca opocznian do mądrego pomagania. Wczoraj wolontariusze zorganizowali występy przedszkolaków. W piątek kolejna atrakcja.

W zorganizowanym przez Szlachetną Paczkę występach wzięły udział dzieci ze wszystkich opoczyńskich przedszkoli i zerówek, łącznie 12 grup. Niecodzienny koncert odbył się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. W ten sposób chcieliśmy wśród najmłodszych zaszczepić ideę mądrego pomagania, wyjaśnia Arkadiusz Nita, lider Szlachetnej Paczki w rejonie Opoczno.

Występy najmłodszych opocznian trwały niemal trzy godziny. Na popisy przedszkolaków żywo reagowała licznie zgromadzona w domu kultury publiczność. Już jutro będzie miała ona okazję do kolejnych przeżyć. Bo w MDK zaprezentuje się zespół Cisza Jak Ta, wyjaśnia wolontariusz Zbigniew Cichawa.

Podczas koncertu będzie można spróbować pysznych słodkości przygotowanych przez wolontariuszy. Zebrane w czasie akcji dobrowolne datki, podobnie jak te uzyskane w czasie występów przedszkolaków, przekazane zostaną na pomoc dla jednej z rodzin, która znajduje się w bazie Szlachetnej Paczki.

Zapraszamy do nas: