Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci Maurycy i Towarzysze, męczennicy
Radio Plus Radom /Aktualności/Diecezja radomska/Różańce do ręki

Informacje z regionu.

Różańce do ręki

02 październik 2013 / Tekst

Do licznego uczestnictwa w nabożeństwach w październiku zachęca członków kół różańcowych ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Żywego Różańca. Październik nazywany jest miesiącem różańcowym. Dlatego też Kościół w tym czasie szczególnie zaleca tę prostą i zarazem głęboką modlitwę.

jednoczymysie.pl
jednoczymysie.pl

- Kogo, jak kogo, ale nas nie może w tych dniach zabraknąć przed Najświętszym Sakramentem. Bądźcie apostołami różańca poprzez codzienną obecność na nabożeństwach różańcowych w parafiach - apeluje ks. Mucha. Szczególnie prosi o tę obecność i modlitwę 12 i 13 października w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i 24 października w Tygodniu Misyjnym. To Ogólnopolski Dzień Modlitwy dla Żywego Różańca. - W tym dniu gromadzimy się w naszych świątyniach na adoracji i różańcu prosząc o beatyfikację naszej założycielki sł. Bożej Pauliny Jaricot i o rozwój dzieła Żywego Różańca w Polsce - powiedział ks. Szymon Mucha.

Krajowy moderator Żywego Różańca wyraził wdzięczność papieżowi Leonowi XIII, który ''widząc różne zagrożenia dla świata i wiary w świecie postanowił, aby na całym świecie w miesiącu październiku, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmawiać w kościołach jedną część różańca''. - To początek tak bardzo lubianych przez nas nabożeństw różańcowych, które przez cały październik gromadzą dzieci, młodzież, dorosłych w świątyniach całej naszej ojczyzny. Tegoroczny październik jest wyjątkowy: kiedy zagrożony jest pokój w Syrii i innych krajach Bliskiego Wschodu papież Franciszek dokona aktu zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Stanie się to 13 października w rocznicę zakończenia objawień fatimskich - powiedział duszpasterz różańcowy.

Ks. Mucha po decyzji Ojca Świętego Franciszka w sprawie kanonizacji bł. Jana Pawła II w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 2014 roku powiedział, że warto sięgnąć w tym miesiącu do tekstów największego promotora różańca, właśnie papieża-Polaka.

W najbliższą sobotę odbędzie się VI Pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła. W programie jest słowo ks. Szymona Muchy, Krajowego Moderatora Żywego Różańca, modlitwa różańcowa, konferencja ks. Grzegorz Zbroszczyk, misjonarza z Zambii, Msza Świeta pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika, spotkanie informacyjne, kwadrans z redakcją miesięcznika ''Różaniec'' oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY