Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

DIECEZJA RADOMSKA

Różańce do ręki

środa, 02 października 2013 10:44 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Do licznego uczestnictwa w nabożeństwach w październiku zachęca członków kół różańcowych ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Żywego Różańca. Październik nazywany jest miesiącem różańcowym. Dlatego też Kościół w tym czasie szczególnie zaleca tę prostą i zarazem głęboką modlitwę.

- Kogo, jak kogo, ale nas nie może w tych dniach zabraknąć przed Najświętszym Sakramentem. Bądźcie apostołami różańca poprzez codzienną obecność na nabożeństwach różańcowych w parafiach - apeluje ks. Mucha. Szczególnie prosi o tę obecność i modlitwę 12 i 13 października w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i 24 października w Tygodniu Misyjnym. To Ogólnopolski Dzień Modlitwy dla Żywego Różańca. - W tym dniu gromadzimy się w naszych świątyniach na adoracji i różańcu prosząc o beatyfikację naszej założycielki sł. Bożej Pauliny Jaricot i o rozwój dzieła Żywego Różańca w Polsce - powiedział ks. Szymon Mucha.

Krajowy moderator Żywego Różańca wyraził wdzięczność papieżowi Leonowi XIII, który ''widząc różne zagrożenia dla świata i wiary w świecie postanowił, aby na całym świecie w miesiącu październiku, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmawiać w kościołach jedną część różańca''. - To początek tak bardzo lubianych przez nas nabożeństw różańcowych, które przez cały październik gromadzą dzieci, młodzież, dorosłych w świątyniach całej naszej ojczyzny. Tegoroczny październik jest wyjątkowy: kiedy zagrożony jest pokój w Syrii i innych krajach Bliskiego Wschodu papież Franciszek dokona aktu zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Stanie się to 13 października w rocznicę zakończenia objawień fatimskich - powiedział duszpasterz różańcowy.

Ks. Mucha po decyzji Ojca Świętego Franciszka w sprawie kanonizacji bł. Jana Pawła II w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 2014 roku powiedział, że warto sięgnąć w tym miesiącu do tekstów największego promotora różańca, właśnie papieża-Polaka.

W najbliższą sobotę odbędzie się VI Pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła. W programie jest słowo ks. Szymona Muchy, Krajowego Moderatora Żywego Różańca, modlitwa różańcowa, konferencja ks. Grzegorz Zbroszczyk, misjonarza z Zambii, Msza Świeta pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika, spotkanie informacyjne, kwadrans z redakcją miesięcznika ''Różaniec'' oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Zapraszamy do nas: