Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Będą znów mądrze pomagać

środa, 31 października 2018 16:24 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Po raz szósty Szlachetna Paczka pomagać będzie mieszkańcom powiatu opoczyńskiego.

W ubiegłym roku Szlachetna Paczka pomogła 49 rodzinom z terenu powiatu opoczyńskiego. W tym przygotowuje się, by pomóc kolejnej grupie ludzi, którzy z przyczyn losowych znaleźli się w trudnej sytuacji, wyjaśnia Arkadiusz Nita, lider Szlachetnej Paczki w rejonie opoczyńskim.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzać będą rodziny do końca listopada, mówi Zbigniew Cichawa, jeden z wolontariuszy.

Zanim jednak mądra pomoc zacznie trafiać do rodzin potrzebujących wsparcia, ogromną pracę muszą wykonać właśnie wolontariusze. Jedną z wolontariuszek w powiecie opoczyńskim jest Jolanta Łuczka-Nita, która pełni także funkcję asystenta do spraw wdrożeń w województwie łódzkim.

Po raz czwarty wolontariuszem Szlachetnej Paczki jest Michał Baran. Po raz pierwszy pracuje jako lider zespołu. Ma jednak także jeszcze inną funkcję.

Szlachetna Paczka działa w rejonie opoczyńskim przede wszystkim organizując pomoc dla rodzin. Przygotowuje jednak także inne przedsięwzięcia, podkreśla Arkadiusz Nita. Jak wyjaśnia, już niedługo na zaproszenie Szlachetnej Paczki do Opoczna przyjedzie zdobywca Mount Everestu.

Spotkanie z Piotrem Cieszewskim odbędzie się 7 listopada w Miejskim Domu Kultury w Opocznie o godz. 18.

Zapraszamy do nas: