Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

REGION

MIK znowu na Elektoralnej 12

piątek, 01 marca 2019 14:24 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Po blisko półtorarocznych pracach budowlanych, Mazowiecki Instytut Kultury wrócił do swojej siedziby przy ul. Elektoralnej 12. Na modernizację i rozbudowę zabytkowego obiektu samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył ponad 7 mln zł. W efekcie będzie jeszcze więcej miejsca na działalność kulturalną.

Zakończyły się prace związane z modernizacją i rozbudową siedziby Mazowieckiego Instytutu Kultury przy ul. Elektoralnej 12. Na otwarcie MIK przygotował cykl wyjątkowych wydarzeń – koncerty Leszka Możdżera i Motion Trio, Marcina Wyrostka, premierę w Teatrze Mazowieckim oraz wernisaż najnowszych prac Alfonsa Kułakowskiego w Galerii Elektor.

– Jestem przekonany, że wyremontowana przestrzeń będzie służyć rozwojowi bogatej i zróżnicowanej oferty kulturalnej, z której korzystać będą mieszkańcy Mazowsza. W tym zabytkowym budynku mamy nowoczesną placówkę z ogromnym artystycznym i edukacyjnym potencjałem na miarę XXI w. – mówi Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego.

Całkowita wartość projektu to 7,2 mln zł przy dofinansowaniu unijnym w wysokości 3,1 mln zł. Inwestycja nie byłaby możliwa bez dotacji 4 mln zł udzielonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Środki własne MIK to 29 640,51 zł.

Zapraszamy do nas: