Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

REGION

Będzie wiało!

piątek, 15 marca 2019 13:31 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Porywy wiatru do 90 km/h, silny wiatr prawie w całym kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem.

Ostrzeżenia mają zacząć obowiązywać w nocy z piątku na sobotę i potrwać mają do godzin przedpołudniowych. Spokojnie będzie jedynie w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim. Dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego wydane zostały ostrzeżenia drugiego stopnia, natomiast w pozostałej części kraju obowiązywać będą ostrzeżenia pierwszego stopnia. Pierwszy stopień oznacza warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zaleca się ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

W województwie mazowieckim przewiduje się wystąpienie silnego, zachodniego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 30 km/h, w porywach miejscami do około 80 km/h. Wietrznie będzie również w województwie świętokrzyskim. Tam przewiduje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach miejscami do 80 km/h z zachodu. Meteorolodzy dla województwa łódzkiego przewidują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, zachodni.

Zapraszamy do nas: